in

Borneo’da Bir Orangutan 130 Kez Vurularak Öldürüldü

Asya’daki Borneo adasının Endonezya’ya ait bölümünde erkek bir orangutan havalı tüfekle 130 kez vurularak ve birçok kez bıçaklanarak ve dövülerek öldürüldü.

Soyu tehlikede olan türde bir orangutan da geçtiğimiz ay vurularak öldürülmüştü.

ABC News’deki habere göre güvenlik güçlerinden yerel polis şefi Teddy Ristiawan büyük-maymunun Pazartesi günü hastaneye götürüldüğünde orangutanın hala hayatta olduğunu fakat Salı sabahı öldüğünü söyledi.

orangutan

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Orangutan Koruma Merkezi’nden yapılan açıklamada orangutanın vücudunda 70’ten fazlası kafasında olmak üzere 130 havalı tüfek topu bulunduğunu, orangutanın vurulma sebebiyle kör olduğunu, keskin objelerle açılmış 17 açık yarasının olduğu ve göğsünde keskin olmayan bir cisimle alınmış darbeler olduğu belirtildi.

2018 02 07 40155 1517983382. large

Çevreci websitesi Mongabay’ın haberine göre Ocak ayı ortasında bir orangutan daha kafası kesilmiş ve onlarca kez havalı tüfekle vurulmuş bir şekilde bulunmuştu.

orangutan2

Borneo’da ve Endonezya adası Sumatra’da orangutanların sayısı 1970’lerden bu yana hızla azalıyor ve her iki adadaki orangutan türleri de tehlikede olan türler olarak kabul ediliyor. Endonezya ve Malezya’da orangutanlar koruma altında türler fakat ormansızlaşma bu hayvanların habitatına ciddi zarar verdi ve orangutanların insanlarla karşılaşma ihtimalini yükseltti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edirnede 500 Köpek Yok Olduöç

Edirne’de 500 Köpek Yok Oldu!

Ulvi Erkal öç

Her Gün Aynı Yerde Aynı Saatte Sokak Hayvanlarını Besleyen Ulvi Amca Hayatını Kaybetti