in

Bomba İmha Köpeği Grizz Auckland Havalimanı’nda Polis Tarafından Vurularak Öldürüldü

Auckland havalimanında Grizz Adlı Bomba imha köpeği uçuşlar aksadı diye vurularak öldürülmesine hayvanseverler ve hayvan hakları savunucuları tepki gösterdi.

Auckland Havalimanı’nda polis tarafından vurularak öldürülen Grizz adlı bomba imha köpeği hayvanseverleri yasa boğdu. Polis, köpeğin vurularak öldürülme sebebi olarak piste kaçmasından dolayı 16 yurtdışı ve yurtiçi uçuşunda rötar olmasını gösterdi.

screen-shot-2017-03-18-at-02-07-07

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Grizz tatlı bir bomba imha köpeğiydi. Yeni Zelanda’nın başkentinde hava yolculuğu yapan vatandaşlara güvenli bir yolculuk geçirmelerini sağlayan ekibin bir parçasıydı. Ancak oldukça talihsiz bir olay oldu. Tatlı Grizz sabah 4 sularında kaçınca, pilotlar uçakları kaldırmayı reddettiler ve Auckland Havalimanı’nda 16 uçuş rötar yaptı.

New Zealand Herald adlı yerel gazetenin haberine göre, Grizz vurulduğu sırada pistin dışındaydı. Ayrıca güvenlik görevlileri 3 saattir onu kovalamış ve yakalayamamıştı.

Sonrası malum: Köpek okulundan mezun olmasına 6 ay kalan sevimli köpek oracıkta vurularak öldürüldü.

grizz-adli-kopek-havalimaninda-polis-tarafindan-vuruldu-5

Havalimanı güvenlik şefi Tracy Phillips, ellerinden geleni yaptıklarını söylediler köpeği oradan almak için. Aynı zamanda Grizz’î vuran görevli için de üzgün olduklarını çünkü bu durumdan kimsenin memnun olmadığını belirtti.

grizz-adli-kopek-havalimaninda-polis-tarafindan-vuruldu-2

Grizz’i vuran görevlinin oğlu Faceboook hesabından duygularını paylaştı. Babasının köpeği ‘son çare’ olarak vurduğunu ve bu durumun kendisi için de çok ‘travmatik’ olduğunu beliirtti.

grizz-adli-kopek-havalimaninda-polis-tarafindan-vuruldu-3

Şimdi Grizz’in öldürülmesine dünyanın dört bir yanından tepki yağıyor.

Fairfax New Zealand tarafından hızlıca yapılan bir ankete katılan 15 bin kişiden yüzde 74’ü Grizz’in öldürülmeden de durdurulabileceğini düşündüklerini belirtti.

grizz-adli-kopek-havalimaninda-polis-tarafindan-vuruldu-1

Bu arada olaydan birkaç gün önce Yeni Zelanda Polis Köpeği Eğitim Merkezi’nde işbaşında hayatını kaybeden köpekler için bir ‘Hatıra Duvarı’ açılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bursadaköpeğesilahlısaldırı

Bursa’da Köpeğe Silahlı Saldırı: 12 El Ateş Edip Cep Telefonu ile Kaydettiler

Canberk askerlerimizle birlikte 2

Çanakkale Kahramanı Şehit Yarbay Hasan Bey ile Birlikte Ölüme Giden Köpek “Canberk”