in

Bolu’da Av Tüfeğiyle Vuruldu, Malkara’da Sopayla Dövüldü

Sokak hayvanlarına karşı yapılan eziyet ve katliam haberlerinin sonu gelmiyor. Ülkenin birçok köşesinden neredeyse her gün bir şiddet haberi haber sütunlarına düşüyor. Bolu’da av tüfeği ile vurulan köpek ölürken, Tekirdağ’ın Malkara İlçesi’nde sopayla dövülen köpek de tedavi altına alındı.

 

bolu-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bolu Gündem Gazetesi’nin haberine göre Bolu’nun Çıkınlar Mahallesi 500 Evler civarında oturan orta yaşlardaki bir kişinin, mahallelerinde bulunan sokak köpeklerine silahla saldırıp öldürdüğü iddia edildi. Önceki gün Beyazgül Sokak TOKİ Konutları yolu üzerinde cereyan eden olayda, sözü edilen kişinin elindeki otomatik av tüfeği ile Kurt Kırması bir köpeği vurarak öldürüldüğünü gördüğünü söyleyen E.T. isimli vatandaş, bölgede başka köpekleri de aynı şahsın öldürdüğü yönünde bilgiler aldığını söyledi. 500 Evler civarında av tüfeği ile köpek kıyımına soyunan vatandaşın bulunmasını istediğini söyleyen E.T., yapılanın katliam olduğunu savundu. Çektiği resimlerde kanlar içinde yere yığılan Kurt Kırması köpek dışında günler öncesinden öldüğü anlaşılan beyaz renkte bir Sivas Kangalına da rastladığını belirten E.T., mahalleden sözü edilen kişinin sık sık aynı katliama başvurduğunu duyduğunu ifade etti.

“Gözümün Önünde Köpeği Vurdu”

Olayı anlatan görgü tanığı E.T. isimli vatandaş, “Olay gözümüzün önünde meydana geldi. Eşim ve çocuklarımla beraber yürüyorduk. TOKİ Konutları yolunu kullanarak E5’e çıkmaya çalışıyorduk. Olay bölgesine yakın bir yerde silah sesleri duyduk. Durup etrafı seyrettim. Elinde otomatik av tüfeği olduğundan emin olduğum orta yaşlarda bir vatandaşın bir köpeği kovaladığını gördüm. Köpek bizim olduğumuz bölgeye doğru kaçıyordu. Yanımıza doğru kaçan köpeğe nişan alan vatandaş, bizi görmesine rağmen ateş etti ve köpeği vurdu. Yaralı halde su kanallarını aşmayı başaran köpek bir ağacın altında olduğu yere yığıldı” dedi.

Bununla yetinmeyen kişinin kendilerini görmelerine rağmen yanlarından kaçmaya çalışan köpeğe ateş etmeye devam ettiğini belirten E.T., “Ben köpeğin vurulduğunu görünce aramızda bulunan 100-150 metre mesafeden adama bağırmaya başladım ama ateş etmeye devam etti. Adam gözü dönmüş gibiydi, kendisine seslendiğimi görmesine rağmen olduğumuz tarafa ateş etmeye devam etti. Yanımdan geçen merminin sesini duydum. Adama bağırdığımı gören bir bayan gelip elinden silahı aldı ve eve doğru gittiler. Yanımda eşim ve çocuklar olduğu için olayın takipçisi olamadım ama rastgele ateşlediği silahı ile bizlerden birilerini de vurabilirdi. Bunun üzerine polisi aradım ancak polis ekipleri gelmeden bölgeden ayrılmak zorunda kaldım” ifadelerinde bulundu.

Kendisinin de o bölgede ikamet ettiğini söyleyen E.T., mahallede edindiği bilgiler ışığında sözü edilen vatandaşın sık sık silahını alarak bölgede bulunan köpeklerin peşine düştüğünü öğrendiğini ve bölgede ölmüş başka köpek cesetleri gördüğünü ifade etti.

Malkara’da da Bir Köpek Yol Ortasında Sopayla Dövüldü

Tekirdağ’ın Malkara İlçesi’nde sopayla vurulması sonucu ağır yaralanan köpeğe duyarlı bir kadın sahip çıkarak, tedavisi için belediye veterinerliğine teslim etti.

malkara-ajanimo1

İlçe merkezinde yolda gezerken sopayla dövülen bir köpek kanlar içinde yerde kaldı. O esnada yaralı köpeği fark eden 60 yaşındaki Ümran Yoran, zor durumda kalan hayvana sahip çıktı. Hemen ilk müdahalede bulunan duyarlı vatandaş, köpeğin hayata dönmesi için Malkara Belediyesi Veterinerlik birimine götürdü. Ağır yaralı olduğu belirtilen köpek tedavi altına alındı.

Köpeğin durumuna çok üzüldüğünü ifade eden Yoran, “Ben bir gönüllüyüm bu işi severek yapıyorum. Ama ilk önce veterinerin görevi bu dedim. Fakat veteriner yokmuş, aldık arabamıza koyduk, belediyeye teslim ettik. Buradaki görevli arkadaşlar el birliğiyle gerekeni yapıyor. Durumu ağır, ama inşallah sağlığına kavuşacağını ümit ediyoruz” dedi.

Hayvan Hakkı İçin Bir Dilekçe Yazın!

Tek başına hayvan sever olmak yeterli değil. Aynı zamanda hayvan hakkı savunucusu da olmak gerekir ki, hayvanlara karşı yapılan haksızlıkların önüne geçmek mümkün olsun. Aksi taktirde, son günler de medyaya yansıyan haberler yansımayacak ve bir yerlerde hayvanlar eziyet görmeye devam edecekler.

Dilekçe, vatandaşın herhangi bir konudaki talep ve şikayetlerini, resmi makamlara ileterek devleti çalıştıran en etkili yazıdır. Hangi kuruma yazarsanız yazın, dilekçe işleme alınmak ve sonuçlandırılmak durumundadır. Dilekçe Kanunu’na göre devlet kurumları, vatandaştan gelen dilekçeye 30 gün içinde cevap vermek zorunda. Vermezse, kurumlar ve sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunulabiliyor.

Dilekçelerin nasıl yazılacağını ve dilekçe yazarken dikkat etmemiz gereken hususları görmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonsuza Dek Mutlu Hikayesinin İlham Kaynağı Snow White 4

‘Sonsuza Dek Mutlu Hikayesi’nin İlham Kaynağı Snow White

izmir hayvan mezarligi ajanimo 1

İzmir’de 4 bin kapasiteli Hayvan Mezarlığı