in , ,

Gezgin Köpek Boji, Bakımevinde de Yolculuk Yapıyor

İstanbul’da birçok toplu ulaşım aracında dolaşmasıyla ünlenen Boji, iki haftada bir, 2 gün Kemerburgaz Hayvan Geçici Bakımevi’nde kalıyor. Boji, kaldığı süre içerisinde bakımevine ait araçlarla barınak içerisinde tur atmayı ihmal etmiyor.


İstanbul‘da birçok toplu ulaşım aracında dolaşmasıyla ünlenen Boji’nin takip sistemiyle bir gün içerisinde 29 durak gezdiği tespit edilmişti. Toplu taşıma araçlarıyla günde en az 30 kilometre dolaştığı belirlenen Boji, yaklaşık 2 aydır 2 haftada bir, 2 gün İBB Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Kemerburgaz Hayvan Geçici Bakımevi’nde kalıyor. Hayvanlara göre insanlarla iletişiminin daha iyi olduğu belirtilen Boji, bakımevinde kaldığı süre içerisinde Kemerburgaz Hayvan Geçici Bakımevi’ne ait araçlar ile barınak içerisinde tur atıyor. Boji araçtan inmemek için de uzun süre direniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hekim Yalçın Keskin, Boji’nin insan canlısı olduğunu belirtti.

Gezgin Kopek Boji Bakimevinde de Yolculuk Yapiyor

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“KENDİ ARAÇLARIMIZA BİNDİRİP BARINAK İÇERİSİNDE GEZDİRİYORUZ”

Keskin, Boji’nin bakımevine geldiği zaman araçla tur attığını söyleyerek, “İnsanın olduğu yerde Boji var, insanın olmadığı yerde Boji yok. Hayvanlarla kurduğu iletişim insanlarla kurduğu iletişimden daha az. İnsanlarla daha iyi iletişim kurabiliyor ve kalabalığı seviyor. Biz rutin olarak aslında Boji’yi kendi araçlarımıza bindirip barınak içerisinde gezdiriyoruz. Bundan çok zevk alıyor, kendisi biniyor inmeyi de istemiyor. Bizimle beraber barınak içerisinde dolaşıyor, onu mutlu etmeye çalışıyoruz. En son 9 Ekim’de geldi bugün 2. günü yarın tekrar dışarıya bırakacağız. Biz İstanbullular aslında kedi köpek ile yaşamaya alışmış bir toplumuz.”

Gezgin Kopek Boji Bakimevinde de Yolculuk Yapiyor 1

Gezgin Köpek, Boji Oldukça Sağlıklı

Veteriner Hekim Keskin, Boji’nin bakım sürecine ilişkin bilgi vererek, “Boji bize 2 ay önce geldi. Geldiğinde ilk olarak mikroçip uyguladık. Mikroçip sayesinde biz Boji’yi kimliklendirdik. Çip sayesinde ona uyguladığımız aşıları ve bakımları sisteme kayıt ediyoruz. Boji en son geldiğinde de antiparazit uygulamasını yaptık. Kuru şampuan ile temizliğini de yaptık. Boji kısır bir köpeğimiz, 4 yaşında ve 42 kilo. Aslında dışarıda olmayı seven bir köpek ama bakımı için bize gelmek zorunda.” dedi.

Gezgin Kopek Boji Bakimevinde de Yolculuk Yapiyor 2

İnsanlarla Daha İyi İletişim Kurabiliyor ve Kalabalığı Seviyor”

Keskin ayrıca, “İstanbullulara şunu söyleyebilirim; Boji temiz ve bakımı yapılan bir köpek. Boji ile güven ve rahatla seyahat edebilirler. Boji saldırgan bir köpek değil oldukça sakin, çoğu stres ortamında bile sakin kalabiliyor. İnsan canlısı bir köpek, insanlarla seyahat etmeyi seviyor. Boji toplu taşıma kullanırken tuvaleti geldiğinde bir şekilde çıkıp tuvaletini yapıp tekrar yolculuğuna devam ediyor. Hayvanlarla kurduğu iletişim insanlarla kurduğu iletişimden daha az. İnsanlarla daha iyi iletişim kurabiliyor ve kalabalığı seviyor. Boji ünlenmiş olabilir ama diğer kedi ve köpekler de Boji kadar olmasa da onlar da insan canlısı. Biz onlara nasıl davranırsak onlar da bize o şekilde davranıyorlar” diye konuştu.

Gezgin Kopek Boji Bakimevinde de Yolculuk Yapiyor 3

Kaynak: Sozcu.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trafik kazasi geciren bir kedi yada kopege nasil yaklasmali

Trafik Kazası Geçiren Bir Kedi Yada Köpeğe Nasıl Yaklaşmalıyız?

Avcilarin tuzaklari yikildi

Avcıların Tuzakları Yıkıldı