in

Boğazköy Barajı’nda Balıklar Karaya Vurdu

Bursa’nın İnegöl ilçesindeki Boğazköy Barajı’nda, ölen balıklar, karaya vurdu. Barajda inceleme yapan İnegöl İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, sudan ve balıklardan alınan numuneleri, incelenmek üzere laboratuvara gönderdi.

İnegöl‘deki Boğazköy Barajı‘nda, ölen çok sayıda balığın karaya vurduğu görüldü. Baraj suyu ve kıyısı, ölü balıklarla dolarken, Boğazköy Mahallesi sakinleri, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne haber verdi. ​İhbar üzerine baraja gelen ekipler, sudan ve ölen balıklardan numune aldı. Numunelerin, Bursa İl Müdürlüğü’nün laboratuvarında test edileceği belirtildi.

bogazkoy barajinda baliklar karaya vurdu 6025 dhaphoto1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Karaya vuran balıkları gören mahalle sakini Onur Tekin, “Böyle bir şey görmedim bugüne kadar. Fabrika atıklarından kaynaklandığını düşünüyoruz. Baraj yapıldığından bu yana böyle bir şeyle ilk defa karşılaşıyoruz. Üzücü bir durum” dedi.

bogazkoy barajinda baliklar karaya vurdu 6025 dhaphoto2

Boğazköy Mahallesi sakinlerinden İbrahim Kocaağa da “Arkadaşların haber vermesiyle baraja geldik. Balıkların kenara vurduğunu, dışarı çıktığını gördük. Adeta balıklar, karaya hücum ediyor. Ya oksijen azalmasından dolayı ya da zehirlenme başlangıcı diyebiliriz. Yetkililerin gelip, çalışma yapmasını istiyoruz. Milyonlarca balığın yok olmasını istemiyoruz. İnşallah, kısa zamanda ne olduğu ortaya çıkar” diye konuştu.

bogazkoy barajinda baliklar karaya vurdu 6025 dhaphoto4

Boğazköy Mahallesi Muhtarı Ali Osman Duyan ise “Barajımızda yıllardır bir kirlilik var. Bu kirliliği ilgili mercilere ilettik, şikayette bulunduk. Geldiler, incelediler. Barajda kirlilik olduğundan bahsettiler. Bugün de balık ölümleri yaşanmaya başlanmış. Bu durumdan şikayetçiyiz. İnegöl’deki sanayi kuruluşlarından, baraj suyuna karışan atıklardan kaynaklanan bir durum, diye düşünüyoruz” diye konuştu.

bogazkoy barajinda baliklar karaya vurdu 6025 dhaphoto5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bisikletleriyle Her Gün 2 Kilometrelik Alanı Gezip Sokak Hayvanlarını Besleyen Öğrencileröç

Bisikletleriyle Her Gün 2 Kilometrelik Alanı Gezip, Sokak Hayvanlarını Besleyen Öğrenciler

Belçikada Hayvan Partisi Kurulduöç

Belçika’da Hayvan Partisi Kuruldu