in

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki Patilerin Şefkatli Dostları

Boğaziçi Üniversitesi Vakfı, örnek olacak bir sosyal sorumluluk programını hayata geçirdi. Koruyucu aileler ayda 200 lira bağış ile hem kampüsteki köpeklerin bakımını üstlenebiliyor hem de onlarla vakit geçiriyorlar.

boğaziçi-ajanimo2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Boğaziçi Üniversitesi Vakfı bünyesinde oluşturulan ‘Boğaziçili Patiler Koruyucu Aile Programı’ büyük ilgi görüyor. Kampustaki barınma merkezinde, beslenme-bakım ve sağlık takiplerini koruyucu ailelerin üstlendiği 66 köpek, Boğaziçililer ile birlikte yaşıyor. Mezunlardan Defne Arsoy’un hayata geçirdiği programda, hayvanseverler ayda 200 lira bağışta bulunarak koruyucu aile olabiliyor.

Koşulsuz sevgi karşılığında koruyucu aile olanlar arasında Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi, CERN deneycisi Prof. Dr. Metin Arık ve aynı bölümde öğretim görevlisi olan eşi Zuhal Kaplan Arık da var. Çift, barınaktaki Dede ve Gabi’nin koruyucu ailesi oldu. Batı Dilleri ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem Öğüt Yazıcıoğlu ve annesi Sevim Öğüt de Çirkin Cemil’in koruyucu ailesi oldu.

boğaziçi-ajanimo1

Koruyucu aileler program sayesinde hissettiklerini şöyle anlattı:

Zuhal Kaplan Arık: “İlk fırsatta barınakta koruyucu ailesi olduk. Dede ve Gabi’yi görmeye gidiyoruz. Hem sevebileceğimiz ve bize huzur, mutluluk veren dostlar bulduk hem de sayelerinde uzun ve zorlu yürüyüşler yaparak sağlığımıza kavuşma olanağı yakaladık. Onların koruyucu annesi olmak çok büyük bir mutluluk. Seviyorsunuz, seviliyorsunuz”

Yusuf Eren Eroğlu: “Dizlerimi çimenlere değdiremeyen, köpeklerden korkan biriydim. Pamuk sayesinde önce köpek korkusunu yendim. Ardından çimlere oturma zevkini tattım. Aramızda çok özel bir bağ var”

boğaziçi-ajanimo3

Defne Arsoy: “Çocuklarına ‘hayvan sevgisi’ aşılamak, onlara sorumluluk duygusunu öğretmek isteyen fakat evinde köpek besleme şansı bulunmayan ebeveynler için çok güzel bir fırsat”

Didem Gürzap: “Azimle Belka’nın güvenini kazandım. Şimdiyse sarmaş dolaş birbirimize sevgimizi veriyoruz. Belka, Ayı, Düşük Kulak, Joli ve Cino ile birlikte kampüsta yürüyüşe çıkıyoruz”

Dilek Çavdar: “Vani, huzur ve güveni kollarımda buldu. Ruhunda derin yaralar açılmış bir köpeğin güvenini sadece sevginin gücüyle kazanabilmenin mutluluğunu taşıyorum. Onunla geçireceğim zamanı iple çekiyorum”

Kaynak: Sabah Gazetesi – Gül Kireklo

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pisipisi ajanimo3

İsmi Sevimli, Kendisi Tehlikeli: Pisipisi Otları

assangekedi ajanimo1

Wikileaks’in Kurucusu Assange’ın Yeni Arkadaşı: EmbassyCat