in

Boğa Burcu Kedi ve Özellikleri

Boğa burca kediler sahibiyle uyumludur ve ona yakın durur. Kolay kızmaz, agresif tepkiler vermez. Etrafına huzur yayan bir havası vardır.

Boğa burcu kediler çoğunlukla sakindir. Sürekli uyuyabilir ve bu pinekleme esnasında onu uyandırmak zordur. Diğer kedilere nazaran çabuk kilo alma eğilimindedir. Bunun sebeplerinden birisi hareketsiz olması, diğeri de boğazına düşkün olmasıdır.

Hastalıkları, çok yeme içmekten kaynaklanabilir. Obezite, bu kedide oluşabilecek en büyük sorundur. Evden uzaklaşmaya pek gönüllü değildir. Ama behçeniz varsa, arada bir dışarı çıkmak isteyecektir, çünkü toprağa çok düşkündür. Çimenlerin içerisinde ve Güneş’in altında saatlerce kıpırdamadan yatabilir. Yavrularına çok düşkündürler. Anne kediler son derece besleyicidirler. Aynı zamanda ne yapacaklarını önceden kestirmek daha kolaydır. Kendisinden bekleneni yapar, güvenilirdir.

bogaburcukediveözellikleri

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sahibiyle uyumludur ve ona yakın durur. Kolay kızmaz, agresif tepkiler vermez. Etrafına huzur yayan bir havası vardır. Okşanmaktan çok hoşlanır. Kendisini iyi besleyen kişileri daha çok sevecektir kuşkusuz. Alışkanlıkları onun için çok önemlidir. Her zaman yaptığı şeyleri devam ettirme eğilimindedir. Diğer kediler kadar meraklı olmayabilir. Çok oyuncu da değildir. Ağır hareket etme eğilimindedir.

Özellikle de sıcak iklimli bölgelerde, günün büyük çoğunluğunu hareketsiz geçirmeyi tercih edecektir. Yaşlıların tercih edebilecekleri türdendir. Biraz inatçıdır ve zor öğrenebilir. Ama bir kez öğrendiği şeyi, bir daha unutmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

carettacarette 1

Caretta Carettalarda Sevindirici Artış

ikizlerburcukediveözellikleri

İkizler Burcu Kedi ve Özellikleri