in

Bodrum’un Mumcular Köyünde Boğa Güreşi Rezaleti

Muğla’nın Bodrum ilçesindeki Mumcular Köyü’nde Karaova Spor Kulübü’ne gelir elde etmek amacı ile boğa güreşi düzenlenecek.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan Mumcular Köyü’nde Karaova Spor Kulübü için gelir toplamak adına boğa güreşi düzenleniyor. Hayvan severlerin büyük tepkisini çeken etkinliğin engellenmesi için Bodrum Hayvan Hakları Derneği tüm yasal yollara başvuracağını açıkladı.

Karaova mahalle muhtarı tertip komitesi başkanı

Mumcular’da bulunan Karaova Mahallesi muhtarı Mehmet Karan boğalara işkence olan güreşlerin tertip komitesi başkanlığını üstlenmiş. Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan boğa güreşlerinde geçen yıl Bodrum Belediyesi de katkı sağlarken bu yıl güreşlerde Bodrum Belediyesi yok. 6 Ağustos’da düzenlenecek güreşler için 100’den fazla boğanın dövüştürülerek işkenceye uğrayacağı belirtiliyor.

KARAOVA BOĞA GÜREŞİ FESTİVALİ

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bodrum Hayvan Hakları Derneği başkanı “Bu yapılan yasal değil!”

Ajanimo’nun telefonla ulaştığı Bodrum Hayvan Hakları Derneği başkanı Füsun Uslu ” Bir spor kulübüne gelir sağlamak için daha ilkel ve vahşi yöntem bulunamazdı.Şiddetle kınıyoruz ve Bodrum Hayvan Hakları Derneği olarak tüm resmi kurumlara müracaatlarımızı yapıyoruz.Lütfen siz de tepkilerinizi iletin.” dedi ve “bu yapılan kesinlikle yasal değildir, boğa güreşi düzenlemeye yasal olarak hakları yoktur, bunu kesinlikle kabul etmiyoruz ve tüm hayvan severlerden bu vahşetin engellenmesi için destek bekliyoruz.” diye ekledi. Ayrıca tertip komitesinin bu yıl 2. düzenlenen boğa güreşlerini geleneksel hale getirmek istediğinin de altını çizen Uslu bu etkinliğin kesinlikle engellenmesi gerektiği belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11698105 1465695202.7767 updates 758x426

Köpeklerde Astım, Belirtileri ve Nedenleri

20496393 10212071571358120 719434315 n 758x426

4 Yaşındaki Köpek Mişa’yı Pompalı Tüfekle Vurdular