in

Bodrum’un “Golden Çetesi” Sosyal Medyada Fenomen Oldu

Bodrum’da sokağa atılan golden retriever cinsi köpekleri sahiplenen Şenol Özbakan’ın kurduğu “Golden Çetesi” grubu sosyal medyada binlerce kişi tarafından takip ediliyor.

golden-10

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, sokağa terk edilen golden retriever cinsi köpeklere sahip çıkan 56 yaşındaki eski güverte reisi Şenol Özbakan, sosyal medyada oluşturduğu “Golden Çetesi” grubuyla dünya genelinde binlerce takipçiye ulaştı.

Köpekleriyle Bodrum sahiline gelerek denize giren ve tasmalarıyla birbirine bağladığı 13 köpekle sokaklarda gezinti yapan Özbakan, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

golden-11

Turistler köpekleri fotoğraflayabilmek için adeta birbirleriyle yarışıyor. Şenol Özbakan, yaptığı açıklamada, bakımlarını üstlendiği köpekleri, farklı zamanlarda sokağa atılmış halde bulduğunu söyledi.

Golden retriever cinsi köpeklerin sayısının geçen yıl 5 olduğunu ve bir yıl içerisinde 13’e yükseldiğini ifade eden Özbakan, “Bu hayvanlar bakılamayıp sokağa atılmıştı. Ben de onları sahiplendim ve tüm bakımlarını yapıyorum.” dedi.

golden-3

Özbakan, kızının da yardımlarıyla sosyal medyada “Golden Çetesi” isminde bir grup oluşturduklarını ve bu sayfaya hayvanseverlerin yoğun ilgi gösterdiğini belirtti.

golden-4

Boncuktan yaptığı takıların satışını da bu gruptan gerçekleştirdiğini vurgulayan Özbakan, şunları söyledi: “Sayfamızda şu anda 13 bine yakın takipçimiz yer alıyor. Kanada, İngiltere, ABD, Fransa ve Suudi Arabistan gibi ülkelerden köpekleri görmeye gelen çok insan oldu. Türkiye’nin her yerinden de ayrı bir ilgi oluyor. Yaptığımız bu satışlarla arabamızı büyüttük ve rahatladık. Geçimimizi sağlıyoruz. Yoldan geçen insanlar da bize çok destek oluyor. Gerçekten insanlar çok duyarlı.“

golden-9

Özbakan, her gün düzenli olarak köpekleriyle denize girdiğini bildirerek, “Öğleden sonra aracımızdan çıkarız ve denizde yüzeriz. Daha sonra marinaya gideriz ve orada bizi bekleyen insanlar var, iki saat otururuz. Akşam saatlerinde de arabamıza gideriz. 24 saatimiz hep böyle geçer.” diye konuştu.

golden-2

Hayvanlarla yaşamanın kendisini çok mutlu ettiğini dile getiren Özbakan, ayrıca şunları belirtti: “İnsanlardan ne kadar uzak olursan o kadar mutlu yaşıyorsun bu dünyada.  İnsanların dünyaya yaptığı zulmü, vahşiliği söylemeye bile gerek yok. Hayvanlar hiçbir şey istemezler. Onlar için sadece sevgi. Bu köpekleri dışarıya atan sahiplerini de kınıyorum. Yurdun her yerinden bize yardımda bulunuyorlar.

Kaynak: Habertürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan 22

Yalvaç Ural’dan İnsanlık Tarihinin İlk Yazılı Hayvan Masalları

öğretmen1

Anne Köpek Yavrularını Öğretmene Emanet Etti