in

Bodrum’da Köpeklerin Öldürülmesi Tribünlerde Protesto Edildi

Bodrum’da, son 10 gün içerisinde, Leman Sam’ın konseri sırasında sahneye çıkmasıyla sosyal medyada paylaşımlara konu olan ‘Mobilya’nın da aralarında bulunduğu 9 sokak köpeğinin zehirlenerek öldürülmesi Gümüşlükspor Dalyanspor arasında oynanan futbol maçı öncesinde, tribündeki taraftarlar tarafından protesto edildi.

Muğla‘nın Bodrum ilçesinde, son 10 gün içerisinde, Leman Sam’ın konseri sırasında sahneye fırlayıp, havlarak adeta şarkılara eşlik etmesiyle sosyal medyada paylaşımlara konu olan ‘Mobilya’nın da aralarında bulunduğu 9 sokak köpeğinin öldürülmesi Gümüşlükspor – Dalyanspor arasında oynanan futbol maçı öncesinde, tribünler tarafından protesto edildi.

Bodrumda Köpeklerin Öldürülmesi Tribünlerde Protesto Edildi 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bodrum Stadı’nda, bugün, Muğla Süper Amatör Lig’de mücadale eden Gümüşlükspor ile Dalyanspor maçı öncesi tribünler ilginç bir protestoda bulundu.

Bodrumda Köpeklerin Öldürülmesi Tribünlerde Protesto Edildi 1

‘Gümüşlük’te zehirlenerek öldürülen sokaktaki dostlarımızı unutmayacağız’ yazılı pankart açıp, üzerinde ölen köpeklerin fotoğrafları ve isimleri bulunan ve ‘Beni neden öldürdün’, ‘Sana bir şey olsa ilk ben koşardım’, ‘Burası benim de dünyam’, ‘Ne yaşatırsan, onu yaşarsın’ yazılı dövizler taşıyan tribinleri dolduranlar, Bodrum’da son 10 günde yaşanan köpek ölümlerini protesto etti. Bazı taraftarlar tribüne köpekleri ile birlikte oturdu. Bodrum’da geçen yaz, Leman Sam’ın konseri sırasında sahneye fırlayan ve sanatçının mikrofon uzattığı ‘Mobilya’ isimli köpeğin de aralarında bulunduğu 9 sokak köpeğinin zehirlenmesinin kendilerini derinden yaraladığını belirten Behçet Ak, Gümüşlük Sokak Hayvanları Gönüllüleri adına yaptığı açıklamada, Olayın tekrarlanmaması için elimizden geldiğince bilinç yaratmaya çalışıyoruz. Bizim buradaki düşüncemiz Gümüşlük’te bütün canlılarla tabiatıyla, ağacıyla, böceğiyle, köpeğiyle, kedisiyle bir sevgi içerisinde yaşamak. Böyle topluma zarar veren, Gümüşlük’e zarar veren zehirlenmeleri nefretle kınıyoruz. Bir an önce burada hayvanlara zarar veren insanların tespit edilerek kamuoyuna bildirilmesini ve Gümüşlük’ün daha yaşanabilir, daha birbirine seven insanlardan oluşan bir köy olması dileğimiz dedi.

Bodrumda Köpeklerin Öldürülmesi Tribünlerde Protesto Edildi 1

Gümüşlük Patileri Derneği Başkanı Levent Altan da, köpekleri zehirleyenlerin bulunması için dedektif tuttuklarını, ihbar edene de 5 bin dolar ödül vereceklerini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Perişan Halde Bulunan Köpeğin 5 Aydaki Muhteşem Değişimiöç

Perişan Halde Bulunan Köpeğin 5 Aydaki Muhteşem Değişimi

Dikenli Tele Takılan Baykuş İtfaiye Tarafından Kurtarıldıöç

Dikenli Tele Takılan Baykuş İtfaiye Tarafından Kurtarıldı