in

Bodrum’da Köpeğe Levye ile Saldıran Adama 3 Yıl Hapis İstendi

Bodrum’da emlakçı Taylan D. (43) hakkında, oturduğu sitede kendisine havlayan köpeğe levyeyle saldırdığı iddiasıyla dava açıldı.

Gümüşlük Mahallesi’ndeki Fer Yapı Sitesi’nde 25 Nisan günü Taylan D., bahçeden geçerken kendisine havlayan köpeğe otomobilinden aldığı levyeyle vurdu. Olayı gören, o sırada bahçedeki diğer köpekleri besleyen yerel bir gazetede çalışan Mevhibe Gözneli (45) ise Taylan D.’yi engellemeye çalıştı. Levyenin sağ eline isabet etmesiyle yaralanan Gözneli savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

Bodrum'da Köpeğe Levye ile Saldıran Adama 3 Yıl Hapis İstendi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Taylan D. hakkında, Türk Ceza Kanunu’nun mala zarar verme suçunu düzenleyen 151’inci maddesi kapsamında 4 aydan 3 yıla kadar hapis ya da adli para cezası istemiyle dava açıldı. Bodrum 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma Taylan D.’nin ifadesinin alınması için 14 Temmuz’a ertelendi.

Adliye çıkışında açıklama yapan Mevhibe Göznel’nin kızı Damla Çağlar, “Tanık olarak ifade verdim. Sesleri duyup evden çıktığımda bir adamın elindeki levyeyle köpeğe vurduğunu ve annemin engel olmaya çalıştığını gördüm. O köpeği hepimiz çok seviyoruz. Çocuklarla da çok iyi oynuyordu” dedi.

Anne Gözneli ise “Sitede hepimizin baktığı, su, yemek verdiği ve kimseye zararı olmayan bir hayvanı demir levye ile döven şahsın cezalandırılması için şikâyetçi oldum. Çünkü bu şahsa ceza verilmez ise aynı hareketi başka bir canlıya yapmaya devam edecek. Hakkında kamu davası açılmış olması bile önemli bir konu. Olayın görüntülerini mahkemeye sundum. Suç inkâr edilemeyecek biçimde ortada, adaletin yerini bulacağına inanıyorum” dedi.

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

Bodrum’da Bir Adam Köpeğe Levyeyle Saldırdı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kedi Çorapı Polisin Biber Gazı mı Öldürdüöç

Kedi Çorap’ı Polisin Biber Gazı mı Öldürdü?

Bilecikte 25 Köpek Esrarengiz Bir Şekilde Öldüöç

Bilecik’te 25 Köpek Esrarengiz Bir Şekilde Öldü