in

Bodrum’da Hayvanlar Zehirli Kıymayla Öldürüldü

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde yaşayan hayvan dostları geçtiğimiz haftasonu, 7’si köpek 5’i de kedi 12 hayvanın zehirli kıymayla öldürüldüğünü belirtti. İki hafta içinde öldürülen hayvan sayısının 15’e ulaştığını belirten hayvan dostları, yetkilileri önlem almaya ve çözüm bulmaya çağırdı.

bodrum1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Muğla‘nın Bodrum İlçesi, Ortakent-Yahşi ile Gündoğan mahallelerinde geçtiğimiz haftasonu atılan zehirli kıymayı yiyen aralarında sahiplilerin de bulunduğu 10 köpek ve 5 kedi zehirlendi. Durumu fark eden hayvan dostlarının veterinerlere yetiştirdiği hayvanlardan sadece 3 köpek kurtarılabildi. 7’si köpek, 5’i kedi toplam 12 hayvan ise telef oldu. Son iki haftada öldürülen kedi köpeklerin sayısının 15’e ulaştığı belirtildi.

bodrum2

Anneleri ölen 5 yavru köpek, ilçe sakinleri tarafından Bodrum Belediyesi Hayvan Barınağı’na götürüldü. Yavruların bir kutuda olduğu, bu sayede zehirli yiyecekten yemediği öğrenildi.

bodrum3

Suç Duyurusunda Bulunuldu

Ortakent-Yahşi Mahallesi’nde yaşayan evli ve iki çocuk babası Hüseyin Alan, “Sabah kalktığımızda bildiğimiz, tanıdığımız, bazıları da sahipli olan köpeklerin birer köşede can çekiştiğini gördük. Ağızlarından kan ve köpük geliyordu. Böyle vahşet olamaz. Her sezon gelişinde sahil beldelerinde hayvanlara yönelik yapılan zehirli saldırılar ne yazık ki önlenemiyor. Elimizden geldiğince az zehir yiyenleri kurtarıp, veterinere götürdük. Birçok kedi ve köpeği de yakalayarak koruma altına aldık. Çünkü hala bölgede yoğun şekilde zehir olduğunu düşünüyoruz. Yasal yollara müracaatımızı yaparak suçlu ya da suçluların bulunmasını istedik. Önüne gelen sokaklara zehir saçmaya başladı” dedi.

bodrum4

“Tek Fail Bile Bulunamadı”

Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu ise Bodrum Belediyesi’yle yaptıkları ortak çalışmalarla sokak hayvanlarına yönelik kısırlaştırma ve tedavi gerçekleştirdiklerini belirterek, “Biz bu canlıları yaşatmaya çalışırken ne yazık ki Bodrum’da hayvanlara yönelik saldırı yaz ayları geldikçe hızla artıyor. Yine sokaklara bırakılan ve içerisine tarım ilacı karıştırılmış kıymaları yiyen kedi ve köpekler telef oldu. Son on günde ölen hayvan sayısı 15’i buldu. Önlem alınmazsa bu zehirlemeler devam edecek. Onlarca zehirli katliamdan bir tek fail bile bulunamadı” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sakallı tavuk2

Sakallı Tavukların Gizemi Çözüldü

yaşam 3 1

Hayvan Sevgisi Engel Tanımıyor!