in

Bodrum’da Domuzların Aç Kalmaması için Çalışmalar Yapılıyor

Bodrum’da son zamanlarda sürüler halinde şehir merkezine inip yem arayan domuzların şehre inmesini engellemek için çalışma başlatıldı. Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen çalışmayla domuzların geçiş güzergahlarına ve yaşadıkları ormanlık alanlara yemleme yapılıp suluklar yerleştirildi.

Bodrum’da domuzların ormanlardan çıkıp şehir merkezine inmeye başlaması ile birlikte Belediye ekipleri tarafından alışma başlatıldı. Özellikle şehir merkezine inmeye başlayan yaban domuzlarının geçiş güzergahlarına yem ve halden toplanan sebze meyve artıkları bırakılmaya başlandı. Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma Birimi tarafından yürütülen çalışmaların belirli bir düzenle sivil toplum kuruluşu ve gönüllülerin de desteğiyle tüm yaz boyunca devam edeceği öğrenildi.

AW315341 01

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda ise mahalle mahalle gezen ekipler, sokak hayvanlarının yoğun olduğu bölgelerde mama dağıtımı gerçekleştiriyor. Hem hayvanların mama yiyebileceği noktalara mama koyan ekipler, hem de bu bölgelerde hayvanları besleyebilecek vatandaşlara paket halinde kedi ve köpek maması bırakıyor. Kent Konseyi ile ortak yürütülen proje kapsamında gönüllülerin de görev aldığı mama dağıtım işine zabıta ekipleri de destek oluyor.

AW315341 06

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doganin En Cevik Hayvani Konyada Goruntulendi

Doğanın En Çevik Hayvanı Konya’da Görüntülendi

Marmara Denizi Zehir Saciyor 2

Marmara Denizi Zehir Saçıyor!