in

Bodrum’da Denizin Dibini Temizleyen Dalgıçlara Eşlik Eden Çevreci Köpek

Bodrum’un Ortakent-Yahşi Mahallesi sahilinde Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi tarafından yapılan ve 2 saat süren deniz dibi temizliğinde palstikten metale kadar toplam 180 kilogram atık çıkartıldı. Çalışmalara bir sokak köpeği de katıldı.

‘Denize en çok mavi yakışır’ sloganıyla gerçekleştirilen Bodrum Belediyesi deniz dibi temizlik çalışmaları, Ortakent-Yahşi Mahallesi sahilinde devam etti. Müskebi sahilinden başlatılan çalışmalarda Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi’nde görevli dalgıçlar, limanın etrafını dolaşarak deniz dibini atıklardan arındırdı.

ortakent yahside deniz dibi piril piril oldu 5594 dhaphoto3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Dalış sırasında dalgıçlarla birlikte suya atlayan bir sokak köpeği ise çalışmalara neşe kattı. Yüzerken kendini sevdirmek ve dalgıçların üstüne atlayarak onlarla oyun oynamak isteyen sevimli köpek ilgi odağı oldu. Köpek zaman zaman dalgıçlara zor anlar yaşatsa da keyifli görüntüler ortaya çıktı.

ortakent yahside deniz dibi piril piril oldu 5594 dhaphoto2

Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu 3-B sınıfından 38 öğrenci ile öğretmenleri İlkem Karaçiçek de çalışmaları izledi. Öğrenciler sokak köpeğini de görünce bol bol gülüp eğlendi.

ortakent yahside deniz dibi piril piril oldu 5594 dhaphoto41

Yaklaşık iki saat süren çalışmalarda özellikle dere ağzında toplanan atıklar kıyıya çıkartıldı. Çalışmalarda 59 kilogram plastik, 14 kilogram metal, 67 kilogram tekstil ürünü, 30 kilogram bahçe eşyası ve 10 kilogram cam atık toplandı. Kıyıya çıkartılan toplam 180 kilogram atık, ayrıştırma işlemlerinin ardından toplanarak Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi.

ortakent yahside deniz dibi piril piril oldu 5594 dhaphoto51

Bu sene 19 noktada planlanan deniz dibi temizlik çalışmaları, Ortakent Yahşi’nin ardından 4 Nisan Çarşamba günü Yalıkavak Mahallesi’nde yapılacak. Daha sonra da Gündoğan, Küçükbük, Gölköy, Türkbükü, Torba’da devam edecek çalışmaların Bodrum’da sona ereceği bildirildi.

ortakent yahside deniz dibi piril piril oldu 5594 dhaphoto61

Editörün yorumu: Kimbilir bu köpekcik zamanında kimler tarafından sokağa terk edildi. Belki terk edilmeden önce sahipleriyle böyle denize giriyordu. Umarız o bölgede çevreci dostumuza sahip çıkan birileri vardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ülkü tamer ve kedisi

Hayatını Kaybeden Ülkü Tamer’in Kedisi Hâlâ Şairin Yastığında Yatıyor

Beyoğlunda Kediyi Önce Sevip Sonra İşkence Ederek Öldüren Şahıs 7 Ay Sonra Yakalandıöç

Beyoğlu’nda Kediyi Önce Sevip Sonra İşkence Ederek Öldüren Şahıs 7 Ay Sonra Yakalandı