in ,

Bodrum Güllük’te Kedi Ve Köpekleri Katlettiler

Muğla’nın ünlü tatil merkezi Bodrum Milas’a bağlı Güllük köyünde 2 köpek ile 3 kedi kimliği belirsiz kişilerce zehirlenerek katledildi, köpeklerin sahibi ve hayvan severler olaya büyük tepki gösterdi.

Muğla‘nın tatil cenneti olarak anılan ilçesi Bodrum son zamanlarda sık sık hayvanlara yapılan kötü muamele ile gündeme geliyor. Dün de Bodrum Milas’a bağlı Güllük köyünde 3 kedi ile 2 köpeğin kimliği belirsiz kişilerce zehirlenerek katledilmesi köpeklerin sahibi Murat Tuğtekin, Güllük’te yaşayan hayvan hakları aktivisti Sabiha Daşdemir ve tüm Bodrum’lu hayvan severler tarafından üzüntü ve tepkiyle karşılandı.

Kaybolan köpeğini aramaya çıkan Tuğtekin ölüsü ile karşılaştı

Ajanimo’nun telefon ile ulaştığı Murat Tuğtekin sokaktan sahiplendiği ve ölümden döndürdüğü köpeği Minik ile 3 ay önce 20 günlükken kapısının önüne atılan 5 yavru köpekten birinin kayıp olduğunu fark ettiğinde aramaya başladığını, gece bulamadığını ve sabah tekrar aramaya çıktığındaysa Minik’in ölüsü ile karşılaştığını söyledi. “Benim iki tane sokaktan aldığım köpeğim vardı eşim Sıtkı Koçman Yüksek Okulu’nda yönetici o bana bildirdi, o köpek yani şu an ölen köpek doğum yapmış diye bildirdi.Onun çok kötü bir durumdan kurtardık ve daha sonra sahiplendik bir yavrusu ile birlikte yaklaşık 10 aydır buradalardı, yani Güllük’te. Bundan 3 ay önce de benim evimin yanındaki boş araziye5 tane yaklaşık 20 günlük yavruyu getirip atmışlardı, onları da aldım ben yaklaşık 3 aydır onlara da bakıyordum.” dedi.

Bodrum Güllük'te Kedi Ve Köpekleri Katlettiler

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 

Yavru köpek hala bulunamadı

Yavru köpeğini hala bulamadığını ekleyen Murat Tuğtekin sözlerine,“Burada sorumlu olarak düşündüğüm insanlar var onları da jandarmaya bildirdim şüphelendiğim kişiler üst komşularım, bunlar ben evde yokken sürekli köpekleri taciz ediyorlardı, ben evdeyken de bana bağırıyorlardı, ben ölümden kurtardım köpeğimi ama birisi gelip öldürdü ve ben bunu jandarmaya şikayet ettiğimde de mala zarar vermekten tutanak tutuldu bir cana kast ettiler ve bunu mal saydılar.” diyerek devam etti.

Bodrum Güllük'te Kedi Ve Köpekleri Katlettiler

 

Kedilerden biri can çekişirken bulundu

Köpekler aranırken sadece Tuğtekin’in köpeği Minik’in değil 3 de kedinin zehirlendiği ve bir kedinin hala yaşadığı belirlendi. Olayı haber alan Güllük barınağı gönüllüsü Sabiha Daşdemir zehirlenen ve can çekişen kediyi hemen veterinere götürdü ancak ne yazık ki kedi kurtarılamadı.

Bodrum Güllük'te Kedi Ve Köpekleri Katlettiler

 

Ajanimo’nun telefonla ulaştığı Daşdemir, “bana haber verdiler hemen olay yerine gittim tekir kediyi hızla veterinere ulaştırdım ancak ne yazık ki kurtaramadık, çok üzgünüm.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpeğini Döven Kişiye 6 Ay Kesinleşmiş Hapis Cezası Verildiç

Köpeğini Döven Kişiye 6 Ay Kesinleşmiş Hapis Cezası Verildi

20729669 10154910850124639 8245499570829049460 n 758x426

Opera Solisti Ve Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Payam Koryak’ın Canlarına Tahliye Tehdidi