in

Bizler Öleceğiz, Bu Hayvan Yaşayacak

Meksika Körfezi’ndeki tüp solucan türü Escarpia laminata’nın en uzun süre yaşayan hayvanlar arasında olabileceği bildirildi.

Science Daily’nin internet sitesinde yayınlanan çalışmada, ABD’deki Temple Üniversitesinden Alanna Durkin ve ekibi, Meksika Körfezi’nin bin ila 3 bin 300 metre derinliğindeki soğuk sularda yaşayan Escarpia laminata adlı solucanların yaşam süresini inceledi.

http://www.cnnturk.com/yasam/bizler-olecegiz-bu-hayvan-yasayacak?page=1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çalışmada, Durkin ve ekibi, Meksika Körfezi’nin farklı noktalarından 356 tüp solucanı topladı ve bir yılda ne kadar büyüdüklerini gözlemleyerek ortalama kaç yıl yaşayabildiklerini hesapladı.

Solucanların bir yıl içindeki büyüme oranlarına, ortalama ölüm ve popülasyon oranlarını da ekleyen araştırmacılar, bu süreçte topladıkları tüp solucanlarının yaşları ve büyüme oranlarını tahmin edebildi.

Araştırmacılar, 50 santimetre uzunluğundaki bir Escarpia laminata’nın 202 yıl, daha uzun Escarpia laminata’ların ise 250 yıldan fazla yaşayabileceği sonucuna vardı.

Çalışma, Escarpia laminata türünün tahmin edildiğinden fazla ve diğer tüp solucanlarına oranla daha uzun süre yaşadığını ortaya çıkardı.

Durkin, Escarpia laminata’nın yaşam sürelerinin 100 ila 200 yıl olduğunu hatta bazılarında bu sürenin 300 yıla kadar çıkabildiğini söyledi.

Escarpia laminata’nın 250 yıldan uzun yaşayarak uzun ömürlülük rekorunu kırdığını belirten Durkin, uzun olan Escarpia laminata’ların ise daha uzun yaşayabileceğini ifade etti.

 

Kaynak: CNN Türk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dağlara Terk Edilmiş Yavru Kedileri Kurtarmayı Kendine Görev Edinmiş Kahraman Köpeköç

Dağlara Terk Edilmiş Yavru Kedileri Kurtarmayı Kendine Görev Edinmiş Kahraman Köpek

Dev Dolu Taneleri Koyunları Öldürdüöç

Dev Dolu Taneleri Koyunları Öldürdü