in

Birçok Belediye Sokaktaki Canları Unutmadı

Sokağa çıkma yasağı ve COVID-19 tedbirlerinden en çok etkilenenler şüphesiz ki sokak hayvanları. Bu kapsamda birçok belediye de ek önlemler alarak beslemeleri artırdı.

COVID-19 tedbirleri ve sokağa çıkma yasağından en çok etkilenenlerin başında şüphesiz sokaktaki hayvanlar geliyor. Bu kapsamda birçok belediye de ek önemler alarak sokaktaki canlar için beslemelere devam etti.

İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz hafta sonu yayımladığı genelge ile 10.04.2020 tarihi saat 24.00 ile 12.04.2020 tarihi saat 24.00 arasında Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyurmuştu.

Yasağın öncesinde de COVID-19 tedbirleri kapsamında neredeyse bütün iş yerleri geçici süreliğine kapanırken vatandaşlar da zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmıyordu. Bu durumdan en çok etkilenenlerin başında ise sokak hayvanları geliyor. Yemek bulmakta zorlanan ve hayatta kalma mücadelesi veren canları gönüllüler bireysel olarak besleme yapmaya çalışırken birçok belediye de ek önlemler alarak beslemelerine devam ediyor.

İşte Bu Zor Günlerde Sokaktaki Canları Unutmayan Belediyelerden Bazıları:

Mersin’in Erdemli ilçe Belediyesi, korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma nedeniyle sokakta yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlarını unutmadı. Başkan Mükerrem Tollu’nun talimatıyla ilçenin belirli noktalarına mama bırakılarak, hayvanların aç kalmasının önüne geçildi.

asdadasd

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kütahya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Korona virüs salgını önlemleri kapsamında sokağa çıkmaların azalması ve iş yerlerinin geçici süreyle kapanması nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için şehrin belirli alanlarına beslenme noktası oluşturdu.

AW990474 01

 

Havza Belediyesi Veteriner Hizmetleri birimi tarafından sokağa çıkma yasağı süresinde sokak hayvanları için belirli noktalara mama, su ve ekmek bırakıldı.

AW990236 01

Bartın’da Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından mama ve su takviyesi yapıldı. Müdürlük personelleri belde, ilçe ve tatil bölgelerindeki sokak hayvanları için doğaya yem ve su bıraktı. Sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmaması için gerekli çalışmaların devam edeceği belirtildi.

AW990219 01

 

Yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını unutmayan Bahçelievler Belediyesi veterinerlik birimi ekipleri, meydanı mesken tutan güvercinleri beslemeyi ihmal etmedi. Korona virüsle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar kapsamında, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için ilçenin belli noktalarında bulunan beslenme odaklarına mama dağıtımı gerçekleştiriliyor. Mama dağıtımı, Bahçelievler’in çeşitli noktalarına daha önce yerleştirilen 150 kedi kulübesi ve 50’ye yakın köpek kulübesinin yanı sıra 200’e yakın beslenme noktasına yapılıyor. İlçenin çeşitli cami önleri ve meydanlarında kümelenen güvercinler de bu kapsamda unutulmuyor. Sokak hayvanlarının aç kalmaması için haftalık olarak yaklaşık 500 kilo kedi, 150 kilo köpek maması, 50 kilo kuşyemi kullanılıyor.

AW990209 01

 

Denizli’de sokağa çıkma yasağı kararının ardından vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, sokakta yaşayan can dostlarını da unutmadı.

AW990168 07

 

Çekmeköy Belediyesine bağlı ekipler sokaktaki kedilere, köpeklere ve kuşlara yem vererek beslenmelerini sağladı.

Yüreğir Belediyesi de sokak hayvanlarını unutmadı

AW990119 02

 

Kuşadası Belediyesi, korona virüs (Covid-19) nedeniyle ilan edilen 2 günlük sokağa çıkma yasağı sürecinde sokak hayvanlarını da unutmadı.

 

Denizli’de daha önce ahşap atıklardan sokak hayvanları için yuva yapan Pamukkale Belediyesi, bu kez de sokak hayvanlarına mama ve su temin etti.

AW990039 01

 

Kartal Belediyesi, İçişleri Bakanlığının korona virüsle mücadele kapsamında İstanbul da dâhil olmak üzere 31 ilde 2 günlüğüne sokağa çıkma yasağı ilan etmesinin ardından sokak hayvanları için besleme çalışmalarını artırdı.

AW990019 01

 

Tepebaşı Belediyesi, sokak hayvanları için gerçekleştirdiği besleme çalışmalarına merkez mahallelerin yanı sıra kırsal alanlarda da devam ediyor.

 

Batman’ın Gercüş İlçe Belediyesi ekipleri ile hayvan dostları tarafından sokak hayvanları için belirli noktalara mama ve su bırakıldı.

AW989969 03

 Kuyucak Belediyesi, korona virüs tedbirleri kapsamında temizlik, hijyen ve sosyal destek çalışmalarının yanında sokak hayvanlarına da destek oluyor.

AW989950 04

Kilis Belediyesi Gıda Bankası yetkilileri tarafından sokakta yaşayan kedi ve köpekleri mama bıraktılar.

Gebze Belediyesi ekipleri sokağa çıkma yasağı günlerinde ilçenin dört bir yanında dezenfekte, yıkama ve temizlik çalışmalarına hız verirken, sokak hayvanlarına da mama dağıtıyor

Başakşehir Belediyesi, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında İstanbul’da ilan edilen iki günlük sokağa çıkma yasağı sebebiyle aç kalma riskiyle karşı karşıya kalan sokak hayvanlarını unutmadı.

AW989807 02

Sokağa çıkma yasağının ardından vatandaşlarının mağduriyet yaşamaması için tüm önlem ve tedbirlerini üst seviyede tutan Aliağa Belediyesi, bu süreçte sokaklarda yalnız kalan sokak hayvanlarını da unutmadı.

 

AW989795 02

Manisa Büyükşehir Belediyesi, korona virüs tedbirleri kapsamında beslenme imkanları azalan sokak hayvanlarına mama desteğini sürdürüyor.

AW989560 01

 

Yorum

Yorum Ekle
  1. Benim baktığım sokaktaki kedi hamile birkeredaha hamile olduğunda kediler soğuktan ölmüştü bize pire ilacı ve yaşmama yar dımı yaparsanız sevinirim ozaman yavruları ve kediyi bizim evin iç kapısının oraya alabiliriz .

  2. Benim baktığım sokaktaki kedi hamile birkeredaha hamile olduğunda kediler soğuktan ölmüştü bize pire ilacı ve yaşmama yar dımı yaparsanız sevinirim ozaman yavruları ve kediyi bizim evin iç kapısının önünde bulundurarak kedilerin ölmeme sini sağlarız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kediden Köpeğe Kuştan Kamplumbağaya Kadar Tüm Hayvanların Karnını Doyuran Polisleröç

Kediden Köpeğe, Kuştan Kamplumbağaya Kadar Tüm Hayvanların Karnını Doyuran Polisler

Sokak Havanlarına Bırakılan Mamalardan Eşekler de Nasiplendiöç

Sokak Havanlarına Bırakılan Mamalardan Eşekler de Nasiplendi