in

Birbirlerine Sarılarak Uyuyan Sevimli Arıları Görmeye Ne Dersiniz ?

Yetenekli doğa fotoğrafçısı Joe Neely. birbirlerine sarılarak uyuyan arıları fotoğrafladı. Bu içimizi ısıtacak görselle gününüzü güzelleştirmeye hazır mısınız ?

Daha önce hiç uyuyan bir arıyla karşılaştınız mı ? Peki ya birbirine sarılan iki sevimli arı gördünüz mü ? Günün her vakti rengarenk çiçeklerin arasında vızıldayan çalışkanlıklarıyla tüm dünyada ün salmış arılar da günün belli saatlerinde uykuya ihtiyaç duyarlar. İşte bu nadir anlardan birine şahit olan ünlü doğa fotoğrafçısı Joe Neely, iki sevimli arının polenlerin arasında birbirlerine sarılıp uyudukları şahane fotoğrafı çekti. Renkli bir ebegümeci çiçeğinin üstünde uyuyan sevimli arıların fotoğrafı gerçek olamayacak kadar mükemmel.

Sevimli Uykucu ArilarPolenlerin Arasinda Sarilip Uyudu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çiçek Bulamayan Arı İçin Yanında Yer Açtı

Neely, sarılıp uyuyan bu iki arıyı tesadüfen görmüş. Kendisi gibi hevesli doğa fotoğrafçısı eşiyle beraber Meksika haşhaş kır çiçeklerinin fotoğraflarını çekmek için tarlaları geziyorlarmış. Tarlaların boş olduğunu gören çift yol kenarında gördüğü bir çiçek tarlasına girmiş. İşte bu uykucu arıların fotoğraflarını da o çiçek bahçesinde çekmişler. Joe Neely, o anları My Modern Met’e şöyle aktarıyor :” Niccole, mükemmel bir çiçek arıyordu. O sırada çiçeklerden birinin içine doğru giren birkaç arı fark etti. Arıların çiçeklere tırmanmasını izlerken hareketsizleştiklerini fark ettik. Çok sakin bir halleri vardı. Uyumaya gidiyorlardı. Bu hareketi daha önce görmemiştim. Her arı çiçeğine yerleşmişti tek bir tanesi hariç… Sonra çiçeğine yerleşen bir arının diğer arıya yanında yer açtığını gördük. İki arı çiçeğin taç yapraklarının üstünde sarılarak uyudular.”

Sevimli Uykucu ArilarPolenlerin Arasinda Sarilip Uyudu 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arilar uyur mu

Çalışkan Arılar Uyur mu ?

Meksika Deneylerde Hayvan Kullanilmasini Yasakliyor

Meksika, Deneylerde Hayvan Kullanılmasını Yasaklıyor