in

Bir Yolculuk Dostluğu: Olivia Sievers ve Rubio

Kabin memuru olarak çalışan Olivia Sievers, iş gereği Arjantin’de kaldığı zamanlarda sevdiği ve yemek verdiği köpeği sahiplendi. “Rubio” ismini verdiği köpek dostu ile ilginç bir hikayesi var.

almanya-kopek-3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kabin memuru olarak görev yapan ve işi gereği sık sık Almanya’dan Arjantin’e giden Olivia Sievers, bu ülkede karşılaştığı bir köpeğin kendisine bu kadar bağlanacağını belki de hiç tahmin edemezdi. İlk ziyaretinde kaldığı otelin önünde rastladığı ve bir süre sevdiği köpeğin ona gösterdiği vefa ve sabır, bu sevimli hayvanların neden insanoğlunun en iyi dostları olduğunu bir kez daha gösterdi.

İkilinin dostluğu, Sievers’in Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te kaldığı otelin yakınlarında gördüğü köpeğe yiyecek vermesiyle başladı. Oteline dönerken kendisi takip etmemesi için yolunu uzatıp,  birkaç kez değiştirse de köpek ısrarla hostesi takip ederek oteline kadar geldi.

almanya-kopek-6

Olivia Sievers oteline girince de kapı önünde bekleme başladı. Sievers, gece boyunca orada bekleyen ve sonradan Rubio adını verdiği köpeğe üşümemesi için uçakta kullanılan battaniyelerden birini sardı. Ertesi gün kabin memuru Almanya’ya geri döndü, Rubio da alıştığı sokaklara. Ertesi ay tekrar Buenos Aires’e gelip aynı otelde kalan Olivia Sievers, kapıda yine Rubio ile karşılaştı. Zira köpek kendisini unutmamıştı ve o otele girdikten sonra otel önünde yine beklemeye devam ediyordu. Bu durum aylarca böyle devam etti.

almanya-kopek-5

Köpeğin vefasından ve sevgisinden çok etkilenen kabin memuru Sievers, sonunda onu alıp Almanya’ya götürmeye karar verdi. Rubio geçen Cuma gününden bu yana Almanya’da yeni evinde, çok sevdiği insan dostu ve ailesi ile birlikte yaşıyor.

Kaynak: Kokpit.aero

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan katletme

Antalya’da 40 Köpeği Zehirlediler

one cıkan ders

Ottowa Üniversitesi’nde Hayvan Hakları Ders Olarak Okutulacak