in

Bir Türkiye Gerçeği: Eşya Kategorisinde Satılmayı Bekleyen 3 Güvercin

Ülkeye sokulmaya çalışılırken yakalanan hayvanların bir “mal” gibi satışa sunulduğunu maalesef hepimiz biliyoruz. Yabancı ülkelerden satılmak için bavullar içinde ülkeye sokulan hayvanların sonu ya bir petshop vitrini oluyor ya da daha o vitrine ulaşmadan can veriyorlar.  Gümrükte yakalandıklarındıklarında da durum çok değişmiyor. Yine satılmayı bekliyorlar ama bu kez devlet eliyle. Bu olaylar sadece kedi ve köpeklerin değil farklı hayvanlarında başına gelebiliyor tıpkı haberimize konu olan bu 3 güvercin gibi.

Bir Türkiye Gerçeği: Eşya Kategorisinde Satılmayı Bekleyen 3 Güvercin

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından e-ihale yoluyla satışa sunulan 3 güvercin ihale kategorisinde eşya olarak görülüyor. Bir cep telefonu, bir masa gibi eşya olarak belirtiliyor.

HATAY İL GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ

Üstelik bu eşya için HATAY İL GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ‘nden veteriner raporu alınmış. Evet evet eşya ve veteriner kelimeleri aynı cümlede kullanılmış. İşte bakanlığın sitesinde yer alan ilan :

“Gümrük Mevzuatına göre tasfiyesi öngörülen eşyanın elektronik ihale yoluyla satışına esas şartname/sözleşmesinin eşyanın görülmesi başlıklı 9’uncu maddesinin 3’ncü bendi  Eşya mevcut durumu ile satışa sunulmaktadır. Sistemde yer alan eşyaya ait bilgiler bilgi niteliğindedir. Sistemde teklif veren istekliler e-ihalesi yapılan eşyayı mevcut haliyle görmüş, incelemiş ve e-ihaleye sunulduğu haliyle kabul etmiş sayılır. Bu konuda yapılan itirazlar idarece reddedilir.” hükmüne amirdir.”
“Söz konusu “güvercin” cinsi eşya için; Hatay İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün 23.06.2017 tarihli ve 3959 sayılı yazısı eki veteriner raporu mevcuttur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

“Bipes biporus kertenkele

Bu Tuhaf Pembe Canlı Yılan mı Yoksa Kertenkele mi?

Melania Capitanöç

Öldürdüğü Hayvanların Fotoğraflarıyla Tepki Çeken Kadın Evinde Ölü Bulundu