in

Bir Mezarlıktan Öğretmenler Tarafından Kurtarılan Fındık Şimdi Öğrenci Oldu

Tokat’ta mezarlıkta kimsesiz bulunan Fındık adlı yavru köpek, ilkokulda öğrenci oldu. Öğrenciler Fındık’a büyük ilgi gösteriyor.

Turhal ilçesinde Kayacık Mahallesinde mezarlıkta sokak köpeklerinin saldırısından öğretmenler tarafından kurtarılan yavru köpek sahiplenildi. Kayacık Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu Müdürü Ahmet Aktürk ve okul öğretmenlerinden Mustafa Önlen tarafından okul bahçesine kulübe yapıldı. Yavru köpek kısa sürede öğrencilerin ilgi odağı oldu.

 

“Fındık” adı verilen yavru köpek teneffüslerde çocukların peşinden ayrılmazken, öğrencilerle birlikte sınıfa da girmeye başladı. Dersler çocukların yanlarından ayırmadığı köpeğe Okul Aile Birliği Başkanı Bedriye Göçer tarafından forma dikildi. Forma giydirilen yavru köpek sevimliliği ile dikkatleri çekti.

AW940920 01

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 

Sınıf öğretmeni Mustafa Önlen, yavru köpeği mezarlıkta bulduklarını ifade ederek, “Okul çıkışında müdür beyle eve doğru giderken mezarlıkta küçük bir köpeğin büyük köpekler tarafından sıkıştırıldığını gördük. Köpeği korumaya alarak kenara bıraktık. Aklımıza Milli Eğitim Bakan Ziya Selçuk’un tweeti aklımıza geldi. Bakan Selçuk “Müfredatları istediğiniz kadar hayvan sevgisini işleyebilirsiniz. Ama hiçbiri bir köpeğin okul bahçesinde olması kadar önemli değildir” diyordu. Çocuğun okula gelmesi köpeği görüp ona günaydın demesi onu beslemesi her şeyden kıymetlidir. Biz bunu burada yaşayarak gördük, çocuklardaki değişimi fark ettik. Bir çok konuda çocukların geliştiğini fark ettik. Çocukları hayvanları besleyerek hayvan sevgisini kazandı. Okula devamsızlık azaldı, öğrencilerin okula gelme isteği arttı” dedi.

Bir Mezarlıktan Öğretmenler Tarafından Kurturulan Fındık Şimdi Öğrenci Oldu 1

Önlen, köpeğe neden önlük giydirdiklerini dile getirerek, “Okul aile birliği başkanına espri karışık bu köpek bu okula önlüksüz gelemez demiştik. Oda çok güzel bir jest yaparak önlük dikti ve köpeğimize giydirdik. O gün velilerde de değişim olduğunu fark ettik. Köpekle fotoğraf çekinip okula yemek göndermeye ve köpeği sahiplenmeye başladılar” diye konuştu.

AW940920 03

Bir Mezarlıktan Öğretmenler Tarafından Kurturulan Fındık Şimdi Öğrenci Oldu 2

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öldürülen Annelerinin Memesini Emmeye Çalışan Yavru Köpekleröç

Öldürülen Annelerini Emmeye Çalışan Yavru Köpekler

Anne Köpeği Tüfekle Vurdularöç

Anne Köpeği Tüfekle Vurdular!