in

Bir Köpek Neden Kemik Saklar?

Köpekler neden kemik saklar? Özellikle aynı evi paylaştığınız dostunuzun bu huyunu bırakması mümkün mü? Sizin için bu soruların cevaplarını aradık. Ne yazık ki bu içgüdüsel davranıştan vazgeçmiyorlar. Neden mi?
kopek-kemik-saklamanin-incelikleri

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çünkü bu atalarından aldıkları bir miras. Köpeklerinin binlerce sene önceki ataları bir daha ki sefere ne zaman ne yiyeceklerini bilmediklerinden dolayı avlarından gri kalanlarını yer altına saklayıp korumuşlar. Yer altında saklanmış yemek karanık ve soğuk ortamda bulunduğundan dolayı daha uzun ömürlüydü. Günümüz şartlarında bu pek mümkün değil.

kopek-kemik-saklamanin-incelikleri-2

Köpekler, çevrelerine yakın yerlere, ihtiyaçları olacak yiyecekleri gömerek, besinlerini depolama eğilimi gösterirler. Ev hayatına adapte olan hayvanlar arasında sadece köpekler, kemiklerini gömmeye eğilimi olan hayvanlardır. Köpeklerin ataları olan ve vahşi hayatta yaşayan kurtlar, yakaladıkları küçük avları, daha sonra kullanmak üzere gömerlerdi. Evcil köpekler ise kemiklerini gömdükten sonra onunla ilgilenmez, yani daha sonra çıkarıp, kullanmaz ve unuturlar. Evde yaşayan köpekler de gıdalarını koltuk araları, halı veya elbiselerin altına vs. saklar ve koku yardımıyla tesadüfen bulmazlarsa, unuturlar.

kopek-kemik-saklamanin-incelikleri-3

Bunun anlamı, evcil köpekler gömme işlemini besin ihtiyaçlarını garanti altına almak için yapmadıklarıdır. Bu,tamamen vahşi hayattan kalma bir içgüdüdür….Köpek dostlarımıza her gün yeterince besin vermemize rağmen içgüdüsel miraslarını kırmak birazcık zordur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedi sır ajanimo 2 1

Kedilerin de Sırları Var!

at yarisi gercegi ajanimo one cikan

Bir Yarış Atının Son Düzlükteki Acı Hikayesi