in

Bir Köpek Daha Yasaklı Irk Olduğu Gerekçesi ile Ailesinden Koparıldı

Hayvanları Koruma Kanunu’nda yer alan yasaklı ırk maddesi yasaklı ırkları barınağa hapsettiği gibi yasaklı ırk olmayan hayvanların da ailelerinden koparılmasına neden oluyor.

Giresun Espiye’de ailesi ile birlikte yaşayan Ares yasaklı ırk olmamasına rağmen el konulu belediyenin toplama alanına gönderildi. Karnesinde Amerikan Staff ırkı olduğu yazmasına rağmen el konulan Ares, belediye tarafından oluşturulan barınağa götürüldükten sonra 8 kilo verdi. Vücudu yara içinde olan Ares’in ailesine kavuşması için HayKonfed yasal girişimlerde bulundu. HayKonfed, köpeğe el koyan tüm ekibin görevden alınması gerektiğini söylerken, hayvanlara en büyük vahşeti belediyelern yaptığını bir kez daha hatırlattı.

Bir Kopek Daha Yasakli Irk Oldugu Gerekcesi ile Ailesinden Koparildi1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yasaklı Irk Yasası Dövüşçülere Engel Olmuyor

Her yıl ülkemizde onlarca köpek, ırkları yasaklı olduğu için ailelerinden koparılıp barınağa hapsediliyor. Hayvanları ailesinden koparan yasaklı ırk kanunu ne yazık ki bu hayvanların dövüştürülmesine engel olmuyor. Ara ara dövüşçülere baskın yapılsa da hayvan dövüştrücüler tarafından sömürülen bu hayvanlar barınağa tıkılırken, onları dövüştürenlere ise para cezası kesiliyor. Yani dövüşün cezası hayvanlara kesilirken dövüşçüler dövüştürecek yeni hayvan satın almak için zaman kaybetmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Gun Boyunca Kayaliklarda Mahsur Kalan Keci Kurtarildi

3 Gün Boyunca Kayalıklarda Mahsur Kalan Keçi Kurtarıldı

Kedileri Bakmak icin Fukusimayi Terk Etmedi

Kedilere Bakmak için Fukuşima’yı Terk Etmedi