in

Bir Köpeğin Koca Yürekli İnsanı: “Onun için Evimi Bile Satar Giderim”

Hayvan sevgisinin tadına varamamış komşularıyla golden retriever cinsi köpeği nedeniyle mahkemelik olan Emine Ercan “Kesinlikle köpeğimizden ayrılmayı düşünmüyoruz. Mahkeme tahliye kararı verirse evimi satıp köpeğimle giderim” açıklamasıyla yüreğinin güzelliğini ortaya koydu. Yedi yaşındaki köpeğiyle apartmana ilk yerleşen aile olan hayvan dostu Emine Ercan, Mususi isimli köpeğin kimseyi rahatsız etmediğini, havlamayı dahi çok iyi bilmediğini sözlerine ekledi.
Cesur Ruhlu Kadınlar- Onun için Evimi Satar Giderim-Ajanimo- 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde altmış dairelik bir sitede oturan Emine Ercan’a ait Mususi adlı köpek apartmanda bulunan iki dairenin yönetime şikayet etmesi üzerine mahkemelik oldu. Apartman sakinleri evde köpek beslenmesinden rahatsız olduklarını iddia ederek yönetime başvurdu. Apartman yönetimi de Bursa 3. Sulh Hukuk Mahkemesine başvurarak, “evcil hayvanın tahliyesi” için dava açtı.

Cesur Ruhlu Kadınlar- Onun için Evimi Satar Giderim-Ajanimo-3

Bursa 3. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne davanın ilk duruşması görüldü. Mahkeme heyeti delillerin toplanması için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. Dört senedir binada yaşadıklarını belirten Emine Ercan, can dostu için şunları söyledi: “Köpeğimiz 7 yaşında. Bu binaya ilk geldiğimizde kimse yoktu. Sonra herkes toplandı. Köpeğimizin herhangi bir saldırganlığı, pisliği ve gürültüsü yok. Havlamayı bile çok bilmiyor. Sadece binaya girip çıkarken gören birkaç kişi şikayetçi olmuş.

Cesur Ruhlu Kadınlar- Onun için Evimi Satar Giderim-Ajanimo-2

Altmış hanelik binada üç hanenin şikayetiyle bize dava açıldı. Mususi bizim çocuğumuz. Ona hayvan demek bile istemiyorum. Evin bir ferdi gibi. Önce yönetime şikayet ettiler. Yönetim ilk başta bizi idare etmeye çalıştı. Fakat baskılara dayanamadılar ve sonunda köpeğin tahliyesi için dava açıldı. İlk dava görüldü. Mahkeme ileri bir tarihe erteledi. Kesinlikle köpeğimizden ayrılmayı düşünmüyoruz. Mahkeme tahliye kararı verirse evimi satıp köpeğimle giderim. Köpeğimizi asla bırakmayız. Ben ona tüylü torunum diyorum.”

Yorum

Yorum Ekle
  1. Yıl 2016,hala kedi-köpek tahliyesi için dava açan insanların varolduğunu görmek ne kadar inanılmaz geliyor bana.Yazık,gerçekten çok yazık!Bu ilkel düşüncelerin günümüzde hala sürüyor olması….!!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ked dostu ajanimo 1

Kedi Dostu Evler Yaratmanın Püf Noktaları

Muhabbet Kuşlarına Özel Mama Yapımı Ajanimo 1 2

Muhabbet Kuşlarına Özel Yumurta Maması Yapımı