in

Bir Kentte Daha Kedi Köpek Yenmesi Yasaklandı!

Dünyada etkili olan ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan corona virüsünün ilk görüldüğü yer olan Çin’de hükümet kedi ve köpek yenilmesini Şenzen kenti için yasaklamıştı. Bugün gelen habere göre 1 Mayıs’ta yürürlüğe girecek düzenlemede bir kentte daha yasaklandığı bildirildi.

Ülkenin Guangdong eyaletine bağlı Cuhay Kenti Yerel Halk Meclisi, “Vahşi Hayvanların Yasaklanması” düzenlemesiyle kedi ve köpek başta olmak üzere tüm vahşi kara hayvanlarının tüketiminin yasaklandığını açıkladı.

Düzenlemede, suda yaşayan bazı kurbağa ve kaplumbağa türlerinin yasağın kapsamı dışında tutulduğu, tüketimi yasaklanan hayvanların yakalanması, ticareti ve taşınmasının da yasak kapsamında olduğu belirtildi.

1 MAYIS’TA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK!

Kamu sağlığının korunmasına katkı sunması hedeflenen düzenlemenin 1 Mayıs’ta yürürlüğe gireceği kaydedildi.

Çin’de vahşi yarasalar veya yılanlardan insanlara bulaştığı düşünülen Kovid-19’un salgına dönüşmesi sonrası ülkenin en üst düzey yasama mekanizması Ulusal Halk Kongresi (NPC), 24 Şubat’ta yabani hayvanların tüketiminin ve ticaretinin yasaklandığını duyurmuştu.

NPC’nin kararı sonrası Guangdong eyaletine bağlı Şenzen kenti, 2 Nisan’da kedi ve köpek etinin tüketimini yasaklayarak bu alanda karar alan ilk Çin şehri olmuştu.

Umarız bu yasak tüm ülkeyi kapsar ve kalıcı olur.

Çin’de Kedi ve Köpek Yemek ‘Kısmi’ olarak Yasaklandı!

Çin’e koronavirüs davası açacaklar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beykozda Bir Köpek Defalarca Ateş Edilerek Öldürüldüöç

Beykoz’da Bir Köpek Defalarca Ateş Edilerek Öldürüldü

İskenderun’da Çatıdan Atlarken Demir Korkuluğa Saplanan Kediöç

İskenderun’da Çatıdan Atlarken Demir Korkuluğa Saplanan Kedi