in ,

Bir Kap Su ve Bir Kap Mama ile Hayat Kurtarabileceğinizi Biliyor Muydunuz?

Bir kap su ve bir kap mama sandığınızdan çok daha büyük etkilere sebep olur?

Ülkemizde binlerce sokak hayvanı bizlerle birlikte yaşamını sürdürmeye çalışıyor. Binlerce yıldır beraber yaşadığımız bu hayvanların maalesef avlanma içgüdüleri karınlarını doyuracak seviyede değil. Yıllar önce evcilleştirdiğimiz kedi ve köpek dostlarımızın, desteğimize ihtiyacı var. Bizlerin doğrudan verdiği mamalar ya da çöpteki artıklarımız ile doyan bu hayvanlar için maalesef mama her zaman kolay ulaşılabilir olmuyor.

5ba1877378986.image

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Dört ayaklı komşularımız için işleri kolaylaştımak aslında çok basit. Bir kap su bir kap mama  ile bir hayvanın hayatını kurtarabilirsiniz. Evinizin ya da iş yerinizin önüne koyacağınız bu kaplar dostlarımız için hayati önem  taşıyor. Özellikle sıcak günlerde su kapları kedi ve köpek dostlarımızın sağlığı için çok önemli.

650x350rmq getty rf photo of puppies eating

Aç ve susuz kalmış hayvanların hasta olma ve hastalıklara yenik düşme olasılığı çok daha yüksek. Kapınıza koyacağınız mama ve su kapları ile bir hayvanı doyurmanın  mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Mama kabı için kedilere özel mamalar almanıza dahi gerek yok artan yemekleriniz dahi bir hayvanın hayatını kurtarabilir.

cat drinking water

Çünkü zaten dostlarımız çöpe attığınız bu artıkları bulmak için kontynerlara giriyor. En azından yemek artıklarınızı bu kaplara koyarak dostlarımızın çöp kutularına girmelerine gerek kalmaz.

une croquette ou une autre quest ce qui est bon pour mon animal 001

Tabi ki onlara uygun kuru mama ve temiz sular dostlarımıza çok daha iyi gelecektir. Özellikle yaz aylarında dostlarımızın su kapları mutlaka dolu olmalı. Bu kaplardaki sular mutlaka temizleri ile değişmeli. Durgun sularda  bulunması olası Leptospira ismi verilen bakteriler köpeklerde lestospiroz isimli hastalığa neden olabiliyor ve bu hastalık da köpeklerde de kedilerde de ishal ve kusma sonucu ciddi sıvı kaybına yol açabiliyor.

tabby cat drinking

Hadi siz de evinizin önüne, ofisinizin kapısına bir kap su bir kap mama koyarak bir hayvanın yaşama tutunmasını sağlayın.

6987624 street cat food and water 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balık ile Birlikte Olta İğnesini de Yutan Kedi Hastanelik Olduöç

Balık ile Birlikte Olta İğnesini de Yutan Kedi Hastanelik Oldu

eylem kopek 2 ajanimo

Taksim’in Eylem’i yaşamını yitirdi