Bir Kap Su ve Bir Kap Mama ile Hayat Kurtarabileceğinizi Biliyor Muydunuz?

Bir kap su ve bir kap mama sandığınızdan çok daha büyük etkilere sebep olur?

Ülkemizde binlerce sokak hayvanı bizlerle birlikte yaşamını sürdürmeye çalışıyor. Binlerce yıldır beraber yaşadığımız bu hayvanların maalesef avlanma içgüdüleri karınlarını doyuracak seviyede değil. Yıllar önce evcilleştirdiğimiz kedi ve köpek dostlarımızın, desteğimize ihtiyacı var. Bizlerin doğrudan verdiği mamalar ya da çöpteki artıklarımız ile doyan bu hayvanlar için maalesef mama her zaman kolay ulaşılabilir olmuyor.

Dört ayaklı komşularımız için işleri kolaylaştımak aslında çok basit. Bir kap su bir kap mama  ile bir hayvanın hayatını kurtarabilirsiniz. Evinizin ya da iş yerinizin önüne koyacağınız bu kaplar dostlarımız için hayati önem  taşıyor. Özellikle sıcak günlerde su kapları kedi ve köpek dostlarımızın sağlığı için çok önemli.

Aç ve susuz kalmış hayvanların hasta olma ve hastalıklara yenik düşme olasılığı çok daha yüksek. Kapınıza koyacağınız mama ve su kapları ile bir hayvanı doyurmanın  mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Mama kabı için kedilere özel mamalar almanıza dahi gerek yok artan yemekleriniz dahi bir hayvanın hayatını kurtarabilir.

Çünkü zaten dostlarımız çöpe attığınız bu artıkları bulmak için kontynerlara giriyor. En azından yemek artıklarınızı bu kaplara koyarak dostlarımızın çöp kutularına girmelerine gerek kalmaz.

Tabi ki onlara uygun kuru mama ve temiz sular dostlarımıza çok daha iyi gelecektir. Özellikle yaz aylarında dostlarımızın su kapları mutlaka dolu olmalı. Bu kaplardaki sular mutlaka temizleri ile değişmeli. Durgun sularda  bulunması olası Leptospira ismi verilen bakteriler köpeklerde lestospiroz isimli hastalığa neden olabiliyor ve bu hastalık da köpeklerde de kedilerde de ishal ve kusma sonucu ciddi sıvı kaybına yol açabiliyor.

Hadi siz de evinizin önüne, ofisinizin kapısına bir kap su bir kap mama koyarak bir hayvanın yaşama tutunmasını sağlayın.

Balık ile Birlikte Olta İğnesini de Yutan Kedi Hastanelik Oldu

Taksim’in Eylem’i yaşamını yitirdi