in

Bir Hayvanseverin Hukuk Mücadelesi: Köpekleri Vuruldu, Şahitler Tehdit Edildi ve Zanlı Hala Serbest!

Adana’da 15 Aralık’ta vurulan köpekleri için hukuk mücadelesi başlatan hayvansever Mustafa Güngör, “Köpeklerimin hakkını sonuna kadar savunacağım” dedi.

Adana’da yaşanan olay ülkemizin hayvan hakları konusunda ne durumda olduğunu gözler önüne tekrar serdi. 15 Aralık 2018’de Adana Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesi’nde meydana gelen olayda, Mustafa Güngör’ün iki köpeği Tuncay K. tarafından pompalı tüfekle vurulmuş, köpeklerden biri olay yerinde hayatını kaybederken, diğeri ise yaralı kurtarılarak tedavi altına alınmıştı.

5c1c8335c03c0e1100f4f394

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Olayla ilgili soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Gasp Büro Amirliği ekipleri, saldırganı yakalamak için harekete geçmiş. Parkın çevresindeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, saldırganın Tuncay K. olduğunu saptamış. Evinde gözaltına alınan Tuncay K., sorgulamak üzere emniyete götürülmüş ve ‘mala zarar verme ve silahlı tehdit’ suçlarından adliyeye sevk edilmişti.

oldurulen beyazkopek

İşte bu noktadan sonra Mustafa Güngör’ün hukuk mücadelesi başlıyor. Çünkü şahıs gözaltına alındıktan sonra mahkemeye çıkarılıyor ve daha önce olayı görgü tanığı olan şahitler, tehdit edilerek biri ifadesini değiştiriyor diğeri ise mahkemeye gelmiyor ve şahıs serbest bırakılıyor. Hatta davalı Mustafa Güngör‘e anlaşmak için teklifte dahi bulunuluyor.

Hukuk mücadelesinde yalnız başına kalan Mustafa Güngör, kamera kayıtlarıyla tespit edilmiş ve şahitlerin ilk ifadelerinin olmasına rağmen, zanlının serbest bırakılmasını içine sindiremiyor. Olayın Peşini bırakmayan Güngör, zanlının gerçek dışı savunmalarını dahi çürütecek deliller peşinde koşuyor. Tek amacı köpeğini vuran ve öldüren şahsın haketti cezayı almasını isteyen Mustafa Güngör, “Ne olursa olsun sonuna kadar mücadele edeceğim” diyor.

52460311 795511104146306 911189595452866560 n

“Bu köpeklerin canı para ile satın alınamaz”

mustafagungorajanimo’ya konuşan Mustafa Güngör, “Adana’da oto galericiler sitesinde Tuncay oto galeri’inin sahibi, iki köpeğimi kahpece tüfekle vurarak, beyaz isimli köpeğimi öldürürken ve sarı isimli köpeğimi yaraladı. Mahkemede kendini teşhis eden şahitleri tehdit ettirdi, şahitlerden biri ifade değiştirdi, biride mahkemeye katılmadı. Bu sebeple köpeklerimi öldüren şahıs tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. Bu güzelim hayvanlar parktaki tüm çocuklarla oynar onları her türlü tehlikeden korurdu. Bana uzlaşma teklif edildi, bende bu canların kanı parayla satın alınamaz dedim. Kabul etmeyip mahkemede kazansamda kaybetsem de tek başıma öldürülen köpeğimin hakkını savunacağımı söyledim. Allahtan başka yardımcım yok. Zaten hayatta sadece Cenabı Hak bana yardım etti.” açıklamasını yaptı.

 

“Ne olursa olsun köpeklerimin hakkını savunacağım”

Mustafa Güngör, “Ben köpeklerimi Niğde’de sokakta ölmek üzereyken bulup tedavi ettirdim, besledim baktım yıllarca, şimdi onların böyle vahşice vurulup, öldürülmesine sessiz kalamam. Ne olursa olsun köpeklerimin hakkını savunacağım. Tehdit edilsem de, kazansam da, kaybetsem de sonuna kadar mücadele edeceğim” dedi.

Mahkeme 26 Şubat’ta görülecek

Mahkeme tarafından bileştirilen tehdit ve uzlaşma mahkemesi 26 Şubat’ta görülecek. Makimin şahitleri getirilmesi istemesi ve uzlaşma davası 26 Şubat’ta 23. Asliye Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedileröç

Gülümsememenizin İmkansız Olduğu 20 Kedi Fotoğrafı

meclishayvanhaklarikomisyonu

TBMM’de Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu Kuruldu