in

Bir Bomba Çukurunun İçinde Mahsur Kalan 11 Fili Kurtarma Mücadelesi

Vietnam savaşı döneminde açılan bir bomba çukuruna girip çamura saplanan 3 yetişkin ve 8 yavru fil köylüler sayesinde kurtarıldı.

Kamboçya’da çamura saplanan 11 fil, uzun uğraşlar sonucunda kurtarıldı.kambocyada-camura-saplanan-yavru-filler-boyle-kurtarildi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

BBC’de yer alan habere göre, Mondulkiri kentindeki Keo Seime Yaban Hayatını Koruma Alanı’nda su içmek ve yıkanmak için Vietnam savaşı döneminde açılan bir bomba çukuruna giren 3 yetişkin ve 8 yavru fil çamura saplandı. Fillerin çamura saplandıkları çukurdan dışarı çıkmaya çabaladıklarını fark eden köylülerin Çevre Bakanlığını bilgilendirmesi üzerine Yaban Hayatı Koruma Topluluğu (WCS) bölgeye kurtarma ekibi yolladı.

Kurtarma ekibi ve köylüler, hayvanları çamurdan kurtarmak için seferber oldu. Filler, çamurdan kurtulur kurtulmaz çalılıklara kaçtı. WCS görevlisi Tan Setha, filleri kurtarmak için herkesin büyük çaba sarf ettiğini kaydederek, “Çamura saplanan sürüde 3 yetişkin ve farklı yaşlarda 8 yavru fil vardı. Bu filler, Keo Seima Yaban Hayatını Koruma Alanı’ndaki üreme nüfusunun önemli bir kısmını teşkil ediyor, ölmeleri koruma alanı açısından büyük kayıp olurdu.” dedi.

 

Kaynak: T24

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpekler Şeker Hastalığını Tespit Edebiliyor1

Köpekler Şeker Hastalığını Tespit Edebiliyor

mavibalinaoyunuintiharon

Gençleri İntihara Sürükleyen Oyun: Mavi Balina Meydan Okuması