in

Bir Bacağını Kaybeden ‘Kırpık’ Diğer Bacağını da Kaybetmemek için Yuva Arıyor

İzmir’de sol arka ayağı olmayan ‘Kırpık’ isimli sokak köpeği, diğer ayağını da kaybetme noktasına geldi. Hayvansever Ayşe Koca tarafından sağ arka ayağı tedavi ettirilerek platin takılan Kırpık’ın hareketli olması nedeniyle platin çıktı. ‘Kırpık’ın kemiklerinin kaynaması için iki ayı kafeste geçirmesi gerektiğini ifade eden hayvansever Koca, tedavinin ardından 10 günlük pansiyon parasını ancak ödeyebildiğini, ‘Kırpık’ın sokaklara dönmesi durumunda iyileşemeyeceğini belirterek, sahiplenilmesi için yardım istedi.

İzmir‘in Bornova ilçesi Işıkkent Dökümcüler Sitesi’nde Ayşe Koca isimli bir gönüllü, 4 sokak köpeğini beslerken, boynunda tasma, kulağında küpe bulunan   ama arka sol ayağı olmayan bir köpek daha olduğunu fark etti. ‘Kırpık’ adını verdiği köpeği de beslemeye başladı. 23 Temmuz’da yine köpekleri beslemeye çıkan Koca, ‘Kırpık’ın sağ arka ayağı ile yerde süründüğünü gördü.

kirpik icin yuva araniyor 8726 dhaphoto1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ayağa kalkamayan ‘Kırpık’ı hemen özel bir veteriner kliniğine götürdü. Sol ayağı olmayan, sağ ayağı da kırılan ‘Kırpık’, burada ameliyat edildi. Tedavisi yapılan ‘Kırpık’, 10 gün boyunca veterinerde kaldı. 20 günü bir bahçede geçiren ‘Kırpık’ı daha sonra iş yerinin bulunduğu binanın bahçesine getiren Koca, burada hayvanın son derece mutlu olduğunu gördü. Ancak ‘Kırpık’ın sevdiği insanları görünce hareketlendiğini ve ayağındaki platin çivinin çıktığını aktaran Ayşe Koca, ‘Kırpık’ın kemiklerinin kaynaması için 2 aylık bir sürenin gerekli olduğuna dikkat çekti.

kirpik icin yuva araniyor 8726 dhaphoto4

‘Kırpık’ın tam olarak iyileşmediği için onu kafese koymak zorunda kaldıklarını da belirten Koca, talihsiz köpeğe 10 gün de bu şekilde baktıktan sonra onu bir pansiyona yerleştirdi. Pansiyon ücretini karşılayan fakat ‘Kırpık’a daha fazla bakamayacağını söyleyen Koca, “Kırpık, şu an özel bir pansiyonda. Kısa bir süre sonra pansiyondan çıkarılacak. Onun tam olarak iyileşebilmesi için bir yuvaya ihtiyacı var. Çalıştığım için Kırpık’a bakma imkanım yok. Duyarlı insanların ‘Kırpık’a sahip çıkmasını istiyorum. Eğer ‘Kırpık’a bir yuva bulunamazsa sokakta kalacak ve iyileşme şansı olmayacak” diye konuştu.

kirpik icin yuva araniyor 8726 dhaphoto2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpek Şanslı 3 Öğretmenin Şikayeti ile Evinden Gönderiliyoröç

‘Köpek Şanslı’, 3 Öğretmenin Şikayeti ile Evinden Gönderiliyor!

Kedi Pamuk 4 Yıldır Öğrenci Dostlarıyla Yaşıyoröç

Kedi ‘Pamuk’ 4 Yıldır Öğrenci Dostlarıyla Yaşıyor