in

Bir Arabanın Kaputuna Yuva Yaparak Doğuran Anne Sincap

1 hafta boyunca çalışmayan arabaya yuva yapan anne sincap ve minik bebekleri.

Bir ornitolog (kuş bilimci) olan Dr. Katie LaBarbera komşularının konuşmlarına kulak misafiri oldu. Komşuları arabanın çalışmadığından yakınıyordu. 1 haftadır arabalarını çalıştırmayan komşularının yanlarına giden Katie, kaputa baktığında dallar ve yapraklar  gördü. Komşuları bunların nerden geldiğini düşünemiyordu ama Katie bu çalıların arabanın kaputuna nasıl sokulduğunu çok iyi biliyordu.

Bir Arabanın Kaputuna Yuva Yaparak Doğuran Anne Sincap 6

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 Otları biraz kaldıran Katie henüz yeni doğmuş minik sincaplar ile karşılaştı. Anneleri vücudunda tüyleri dökülmüş bir bölge bulunan sincaptı. Sincapları görünce şok olan komşular çalı ve dalların arabayı neden çalıştırmadığını bir türlü anlamadı.Katie onları sincapların yuvalarını çok köklü  yaptıklarını muhtemelen aracın çok daha geniş bir bölgesinde dallar ve çalılar olduğunu belirtti.

Bir Arabanın Kaputuna Yuva Yaparak Doğuran Anne Sincap 5

Katie sincapların orada olmasından çok memnun olmayan komşuları ve sincapların büyüdüğünde motora şıkışma ihtimali nedeniyle onlara bir yuva hazırlıyıp yavruları oraya koydu. Tabi ki anne sincap da ordaydı. Neyse ki anne sincabın yedek bir yuvası vardı. Sincaplar kuşlara ve dılarıdan gelecek tehliklere karşı her zaman yedek yuva yaparlar. Yavrularını yedek yuvaya taşıyan sincap Katie tarafından sürekli takip edildi. Katie yavruların büyümesine şahitlik etti.

Bir Arabanın Kaputuna Yuva Yaparak Doğuran Anne Sincap 2

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

skoda iyilik aracı mama dağıtımı

Sağlık Çalışanları ve Sokak Hayvanları İçin ‘İyilik Aracı’

Havalandırma Borusunda Mahsur Kalan Yavru Kediöç

Havalandırma Borusunda Mahsur Kalan Yavru Kedi