in

Bir Akademisyen Tarafından Başka Bir İlçeye Atılan Mahallenin Köpeği Çıtır Nerede?

Mahallenin yaşlı köpeği Çıtır bir akademisyen tarafından 17 yıldır yaşadığı mahalleden alınarak bir bilinmeze götürüldü. Semtinin köpeğine sahip çıkan Mahalleliler ve hayvanseverler soruyor Çıtır nerede?

İstanbul Beylerbeyi‘nde yaşadığı mahalleden bir akşam vakti götürülen köpek Çıtır‘dan haber alınamıyor. Çıtır 17 yaşında, yaşlı ve sağlığı iyi olmayan bir köpek. 17 senedir, yani doğduğundan beri aynı mahallede yaşayan Çıtır bir akşam vakti ortalıktan kayboldu. Semtinin köpeğine sahip çıkan hayvanseverler günlerdir Çıtır’ı arıyor.

5199 sayılı hayvanları koruma yasasına

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvanseverlerin araştırması sonucunda Çıtır’ın aynı mahallede yaşayan bir akademisyen tarafından taksiye bindirilip götürüldüğü öğreniliyor. Mahallelinin tüm engellerine rağmen akademisyen kadın tarafından taksiye bindirilip götürülen Çıtır’dan bir daha haber alınamıyor. Mahallelinin ulaştığı taksi şoförü kadın ve köpeği Ataköy’de bir apartman önünde indirdiğini söylüyor.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken iddiaların odağı olan Bahçeşehir Üniversitesi öğretim üyesi Ö.K sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir açıklama yaparak iddiaları reddetti. Açıklaması şu şekilde:

Bir Akademisyen Tarafından Başka Bir İlçeye Atılan Mahallenin Köpeği Çıtır Neredeöç

“Hakkımda Çıtır adlı köpekle ilgili sosyal medyada çıkan haberin aslı şöyledir. Beylerbeyi’nde ikamet ettiğim mahallede yaşayan Çıtır apartman sakinlerinden biri tarafından binanın içinde, benim bulunduğum katta yaşamaya alıştırılmıştır. o zaman kadar dışarıda hep birlikte beslediğimiz Çıtır, daha sonra genel sağlık şartlarının ve hijyen kurallarını ihlal eder şekilde apartmanın içinde, kapımızın önüne yaşamaya başlamıştır. Tuvaletini sürekli bir apartman sakinin kapsına yapması sonucu ahşap kapı çürümüş ve değiştirilmek zorunda kalmıştır. Ayrıca bu evin içine kadar girer hale gelmiştir. Apartman içinde oluşan dayanılmaz koku, sürekli uçuşan tüyler ve yere bırakılan yağlı yemekler tüm sakinleri rahatsız etmekteydi yöneticinin sıksık yaptığı ve yazılı olarak belirtmek zorunda kaldığı uyarılara rağmen Çıtır’ı evine almadan onu apartmanda beslemekte ısrar eden komşuyla defalarca konuşuldu. Bu konu yıllar içinde belediyeye ve beyaz masaya haber verildi. Hiçbir sonuç alınamadı. köpeği besleyen sakin köpeği evine almak yerine bizim katımıza beslemeye devam etti. tasması olmayan Çıtır’ı apartmandan alıp öncelikle diğer mahalleme götürüp, ertesi gün de veteriner kontrolünde hayatına sağlıklı bir şekilde devam etmesi için gerekenleri yaptım Çıtır resmi makamlar elinde ve çok daha iyi şartlarda bulunmaktadır. Tutanak tutulmuştur.

Hayvanseverler yaptıkları araştırma sonucu Ö.K’nin iddiasının aksine bölgede bulunan iki barınakta da (Bahçelievler Barınağı ve Bakırköy Barınağın’da) Çıtır’ın olmadığını ve bu barınaklara teslim edilmediğini öğrendi.

Ülkemizdeki barınakların koşulları düşüldüğünde bir akademisyenin, bir hayvanın barınakta daha mutlu olacağını düşünmesi oldukça acı bir durum. Kaldı ki bir hayvanın, bir şahıs veya belediye tarafından barınağa ya da farklı bir bölgeye atılması 5199 sayılı hayvanları koruma yasasına aykırı. Hayvan aktivistleri Çıtır’ı götüren akademisyen hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüylerinde Bir Kedi Sliüet Taşıyan Kedi Japonyada Fenomen Olduöç

Tüylerinde Bir Kedi Silueti Taşıyan Kedi Japonya’da Fenomen Oldu

köpek deniz öç

Deniz Kenarına Tuvaletini Yapan Köpeğin Şikayet Edildiği Gönderiye Gelen İlginç Yorumlar