in

Binlerce Kırlangıç, Erzincan’da Böyle Mola Verdi

Sonbaharla birlikte sıcak bölgelere göç etmeye başlayan göçmen kuş türlerinden olan kırlangıçların binlercesi Erzincan’da mola verdi.

Erzincan’da sürüler halinde uçuşan kuşlar renkli görüntüler oluşturuyor. Havaların soğuması ile sıcak bölgelere sürüler halinde göç etmek için uçuşan kuşları görenleri büyüledi. Çok sayıda kırlangıç, Erzincan’ın Çayırlı ilçesinde yüksek gerilim hattı tellerinde konakladı.

Binlerce kuşun tellere konduğu anı fotoğraflayan Selahattin Ayan, isimli vatandaş ilk kez böyle bir manzara gördüğünü ifade ederek, “Birden bire çok sayıda, elektrik tellerine, konmaya başladı. Sanırım kış yaklaşmaya başlayınca kırlangıçlar da göçe başladı. Burada da mola verdiler” dedi.

KIRLANGIÇLAR ARALIKSIZ 8 SAAT UÇABİLİYORLAR

Öte yandan kırlangıçların kesintisiz olarak 8 saat uçabilen bir kuş türüdür. Ayakları zayıf olduklarından dolayı fazla yürüyüp zıplayamazlar. Havada kalma süresi ortalama 8 saattir. 8 saat hiç durmadan uçabilirler. Yere fazla inmediklerinden dolayı da havadaki sinek ve böceklerle beslenirler. Yerde sadece su ve çamur ihtiyaçlarını karşılayıp tekrar havalanmasıyla biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isitme Engelli Belediye Calisani Annesiz Yavru Kopeklere Sahip Cikti

İşitme Engelli Belediye Çalışanı Annesiz Yavru Köpeklere Sahip Çıktı

tas ocagi dag ceylani

Taş Ocağından Skandal Dava