in ,

Bingöl’de Bitkin Haldeki Köpek, Duyarlı Komşu İnsanı Sayesinde Tedaviye Alındı

Bingöl’de yol kenarında bitkin halde bulunan mahalle sakini köpek, mahalle sakini komşusu bir vatandaşın Bingöl Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı’nı araması sonucu tedaviye alındı.

Bingöl merkeze bağlı Simani Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde bir vatandaş, mahalle sakinlerinden bir köpeğin yol kenarın bitkin halde yattığını gördü. Komşu patilerden biri olan köpeğe yaklaşan mahalle sakini, köpeğin tepki vermemesi üzerine iyi durumda olmadığını anladı. Köpeğin durumunun kötü olduğunu fark eden vatandaş, Bingöl Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı ile iletişime geçti. 

Duyarli Vatandasin Buldugu Bitkin Haldeki Kopek Tedavi Altinda

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tedavi Altındaki Köpeğe İlaç Tedavisi Başlatıldı

Barınaktan gelen ekipler, bitkin haldeki köpeği tedavi etmek üzere bakım evine götürdü. Köpeğin vücudunda herhangi bir yara olmadığı öğrenilirken, genel durumunun düzeltilmesi için ilaç tedavisine başlandığı bildirildi.

Sokağımızın, mahallemizin, köyümüzün ve kentimizin sakini olan sokaktaki evsiz komşu patilerimizden de sorumluyuz. Onların barınacakları güvenli bir yuvaya, sağlıklı beslenmeye ve suya, sağlıkları konusunda insanın yardımına ihtiyaçları olduğunu hatırlayıp Bingöl’deki vatandaş gibi duyarlı davranmak hepimizin insanlık görevi. Belediye veteriner işlerine teslim ettiğimiz hayvanın sağlık durumunu, bir hasta yakını olarak takip etmek ve sağ salim sakini olduğu mahallemize, sokağımıza döndüğünden emin olmak da komşu patilerimize olan komşuluk borcumuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Atlar Kadin Astsubaylar Tarafindan Anne Sefkatiyle Yetistiriliyor

Kadın Astsubaylar Atları Anne Şefkatiyle Yetiştiriyor

Su Samurunu Gorenler Gozlerine Inanamadi

Kınalıadalılar Sandalda Yatanı Kedi Sandı, Yaklaşınca Gözlerine İnanamadı