in

Bilirkişi Raporu’na Rağmen Alex’e Tahliye Kararı

Münir ve Saime İlgin çifti, yıllardır gözü gibi baktıkları 8 yaşındaki Alex isimli kedileri için verdikleri hukuk mücadelesini kaybetti.

bursa-alex-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde ikamet eden Münir ve Saime çifti Kıbrıs’ta eğitim gören çocuklarının yanına gitti. Ziyaret için gittiği Kıbrıs’ta apartman önünde terk edilmiş halde ölmek üzere olan bir kedi bulan çift, kediyi yanlarına alarak Bursa’da ikamet ettikleri apartman dairesine getirdi. Ölmek üzere olan yavru kediyi yanlarına alarak Bursa’ya getiren İlgin çiftinin hayatı komşularının kediden alerji kaptıkları gerekçesiyle değişti. Kediden dolayı alerji kaptıklarını ve sesinden rahatsızlık duyduklarını iddia eden kapı komşuları kedinin tahliyesi için mahkemeye başvurdu. Rahatsız olan kapı komşusu kedinin tahliyesi için Bursa 1. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne dava açtı.

Mahkeme heyeti ilk duruşmada apartman dairesinde keşif yapılmasına karar verdi. Apartman dairesine gelen keşif ekibi ve bilirkişi heyeti rapor tuttu. Bilirkişi heyeti ‘karşı komşuya zarar verecek allerjen madde (tüy-salgı) bulaştırıcı yönünde herhangi bir bulgu tespit edilememiştir’ yönünde rapor tuttu. Bursa 1. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde görülen karar davasında mahkeme heyeti bilirkişi raporuna rağmen kedinin 30 gün içinde apartman dairesinden tahliyesine kara verdi. Kararla birlikte şok olan İlgin çifti en kısa sürede temyize gidip karara itiraz edeceklerini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Untitled 2

19 Sihirli Fotoğrafla Salyangozların Dünyası

sokak kedisi ajanimo 1 1

Sokakta Bulduğunuz Yavru Kediye Nasıl Yardım Edebilirsiniz?