in

Bilimsel Bir Standup İzlemeye Ne Dersiniz?

Hayvanlar yararına çalışan bir derneğe bağış yapmak istiyorsunuz ancak bir türlü fırsat yaratamıyor musunuz? O fırsat ayağınıza geldi . Çarşamba akşamı hem ilginç bir standup gösterisine katılıp hem de Yaşam Hakkına Saygı Derneği’ni bağışlarınız ile destekleyebilirsiniz.

Mert “BassCat” Ertunç, yine şaşırtıyor.  Onunla sizi ilk kez tanıştırmıyoruz aslında. O bir bilim insanı, bas gitarist, fizikçi, elektronikçi, psikoloji araştırmacısı, Bas Fakültesi’nin kurucusu, eğitmen(üniversitelerde ders veriyor), neuroscience yeni yetmesi, hikaye anlatıcısı. Uzun zamandır hem standupları hem de seminerleriyle izleyiciyle buluşuyor.

Bu kez ise kendimizi ve seçimlerimizi çılgınca önemseyip, özel ve seçilmiş bulduğumuz her durumu, daha çok müzik ve sinir bilim tarafından yaklaşarak tiye alan “bilimsel standup” da diyebileceğimiz “Dinlediğin Müzik Sen Misin?” ile bizimle.

Mert, çok acayip sorulara cevap veriyor: “Müzik nerede başlıyor? Bir titreşim mi, bir duygu mu, bir araç mı? Neden bazı tür müzikleri seviyoruz da bazılarına tahammülümüz hiç yok? Müziği neden severiz? Nasıl algılarız? Nasıl yorumlarız? Neden farklı tarzlardan hoşlanırız? Karakterimize göre mi dinleriz yoksa karakterimiz dinlediklerimize göre mi şekillenir? Sevdiğimiz için mi dinleriz yoksa dinlediğimiz için mi severiz?”

Müzik, fizik ve sinirbilim üzerinden yeni dünyanın distopik gerçeğiyle tanışmaya hazırsanız sesin ve müziğin oluşumundan, nörolojik ve psikoakustik olarak bizi yönetmesine giden yolu anlatacak size. Çok karışık mı geldi? Aslında her soruya teknik ama eğlenceli bir cevabın olduğu, konusu belli ancak doğaçlama bir performans izleyeceğiz.

Kısacası, “Dinlediğin müzik sen misin? Yoksa müzik de seni mi dinliyor?”

Etkinlik ücretsiz. Dileyenler; Mert Ertunç’ın da üyesi olduğu Yaşam Hakkına Saygı Derneği’ne gönüllü olarak bağış yapabilirler. Kadıköy’de Karga Bar’da 11 Aralık 21.00’de. Rezervasyon iyi fikir olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yemek Ararken Başı Teneke Kutuya Sıkışan Köpeköç

Yemek Ararken Başı Teneke Kutuya Sıkışan Köpek

Develeri Dövüştürdükleri Yetmedi Eşekler Üzerinde Maç Yaptılaröç

Develeri Dövüştürdükleri Yetmedi Eşekler Üzerinde Maç Yaptılar