in

Bilim insanları dünyanın en uzun hayvanını keşfetti!

Hint Okyanusu’nda bulunan Ningaloo Kanyonu’nda bilim insanları tarafından 120 metre uzunluğunda olan dünyanın en uzun hayvanı keşfedildi.

Bilim insanlarının Batı Avustralya kıyılarında keşfettiği dev bir deniz canlısı şimdiye kadar keşfedilen en uzun hayvan olarak adlandırıldı. Schimdt Okyanus Enstitüsü (SOI) Araştırma Gemis’inde çalışan araştırmacılar, canlıyı derin denizlerde uzaktan kontrol ettikleri bir araçla keşif yaparken buldu.

Araştırma ekibi, organizmanın Batı Avustralya kıyılarında garip, bilinmeyen bir beslenme konumunda bulunduğunu ve göründüğünden çok daha büyük olduğunu söyledi. ‘sifonofor Apolemia’ olarak adlandırılan canlı, denizanası ve mercanlarla ilişkili bir tür gibi görünüyor.

Sifonofor, denizanasından farklı olarak tek bir canlı oluşturmak için bir araya gelen binlerce tekil, özelleşmiş klondan oluşuyor. Binlerce küçük klondan oluşan yırtıcı sualtı kolonileri olan sifonofor, çeşitli deniz hayvanları ve balıkları avlıyor.

Ekip, içten dışa sarmal yapıda olan organizmanın dış çapının 15 metre, çevre uzunluğunun 50 metre olduğunu belirtiyor. Canlının toplam uzunluğunun ise yaklaşık 120 metre olduğu tahmin ediliyor. Eğer bu tahmin doğruysa, bu sifonofor şimdiye kadarki en büyük canlı olarak kayıtlara geçecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avustralya’dan Gelen Kedi Antalyada Tüfekle Vurulduöç

Avustralya’dan Gelen Kedi Antalya’da Tüfekle Vuruldu

gürkan gazoğlu

Şehir Merkezinden Ormana, Binlerce Hayvanın Doyması için Mücadele Ediyor