in

Bilgisayar Monitörlerinden Kuş Yuvası Yaptılar

Kullanılmayan eşyaları atmayı tercih ederiz. Oysa Isparta’da ortaokul öğrencileri, okulun kullanılmayan monitörlerinden kuş yuvası yaptılar. Gölbaşı Ortaokulunun Müdür Yardımcısı Hasan Uçar, yaptığı açıklamada, okulda yaklaşık 600 öğrencinin bulunduğunu belirterek öğrencilere, eğitimin yanında günlük hayatta el becerileri kazandırma çabası içinde olduklarını dile getirdi.
Bilgisayar Monitörlerinden Kuş Yuvası Yaptılar-Ajanimo-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Isparta’nın Gönen ilçesinde ortaokul öğrencileri, atıl durumdaki bilgisayar monitörlerinden kuş yuvası yaptı. Bunun için öğrencilerle atık malzemelere yeniden işlev kazandırılması yönünde faaliyetlerde bulunduklarını anlatan okul müdür Yardımcısı Uçar, plastikten cama her türlü atık malzemeyi değerlendiklerini ifade etti.

Bilgisayar Monitörlerinden Kuş Yuvası Yaptılar-Ajanimo-3

Uçar, monitörlerin geri dönüşümünün olmadığını öğrendiklerini ve bu nedenle bunları değerlendirmek istediklerini belirterek “Sonunda onları birer kuş yuvası haline getirmeye karar verdik. İçlerini söktük ve ön tarafına bir ahşap blok yerleştirdik. Bu blokun alt tarafına da kuşların girebileceği bir giriş kapısı yaptık. Çatıya koyduğumuz 10’u aşkın monitör kuş yuvası sayesinde okulumuzda kuş cıvıltılarını daha fazla duyar hale geldik” diye konuştu.

Okulu ziyaret edenlerin ilk başta duruma şaşırdığını, ardından kendilerini tebrik ettiklerini söyleyen Uçar, bunun diğer okullara da yayılmasını istediğini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hayvan haklari aktivistlerinden bogalar aci cekiyor eylemi ajanimo 1 1

Dikkat Çekici Empati Protestosu

mugla akyaka ajanimo 1

Akyaka’da Köpekleri Kim, Neden Zehirliyor?