in

Bilgi’li Gençler ‘Köpeğime Dokunma’ Dedi

Bilgi Üniveritesi’nde yıllardır yaşayan köpekler yeni yönetimin kararı ile kampüs dışına gönderilmek isteniyor. Öğrenciler bu karara tepkilerini “Köpeğime Dokunma diyerek” gösterdi.

Bilgi Üniversitesi Rektörlüğü,  santralİstanbul Kampüsü’nde yaşayan köpeklerle ilgili olay yaratacak bir karar aldı. Kampüste yaşayan 15 kadar köpeği belediye barınaklarına göndereceğini açıklayan rektörlük, gerekçe olarak öğrencilerin şikayetlerini gösterdi.

bilgi-kopek

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Uzun yıllardır bu kampüste öğrencilerin çabası ile yaşayan köpeklerin barınağa gönderileceğini öğrenen Bilgi Üniversitesi öğrencileri, karara tepki gösterdi. Karar, Üniversitenin “Barınakta hayat var” kulübü öncülüğünde bugün santralİstanbul Kampüsünde kulüp üyeleri ve öğrenciler tarafından protesto edildi.

bilgi-kopek-o-c

Hayvanların hiç bir şekilde saldırgan bir tavır sergilemediğini, öğrenciler tarafından çok sevildiklerini açıklayan kulüp yönetimi, köpeklerin belediyeye verildikten sonra ormana bırakılacağından şüphe ettiklerini belirtti.

bilgi-kopek-1

118 Dönümlük Arazide 15 Köpeğe Yer Yok

Santralİstanbul Kampüsü Bilgi Üniversitesi’nin118 dönümlük arazisi ile en geniş yerleşkesi. Yıllardır bu kampüste yaşayan ve sayıları 15’i geçmeyen köpekler, öğrenciler tarafından besleniyor hatta eğitime gönderiliyor. Yönetimin, aşıları yapılmış ve saldırgan olmayan 15 köpeği fazla gördüğü bu 118 dönümlük arazi uzun yıllardır burada yaşayan köpek dostlarımızın yuvası. Üniversite yönetiminin kararına karşın Bilgi Üniversitesi öğrencileri  “ona dokunma”  diyerek kampüste yaşayan dostlarına sahip çıktı.

bilgi-kopek2

Köpeklerin kampüste kalmasını isteyen öğrenciler change.org üzerinden başlatttığı imza kampanyası 5000 üzerinde aldığı imza ile gittikçe büyüyor.

bilgi-kopek3

Sosyal medya üzerinden #OnaDokunma hashtagi ile kampanya başlatan öğrencilere diğer öğrenci kulüplerinden ve akademisyenlerden de destek geldi.

bilgi-kopek4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

oyuncakon

Özgürlüğün Sembolü: Saf Yün ve Keçeden Yapılmış Kuşlar

kopek ınstagram oc

Instagram’da En çok Kullanılan Hayvan Hashtagları