in

Bilgi Üniversitesi’nde Neler Oluyor? “20 Kedi Kayıp, Hayvanlara Kötü Muamele Var”

Bilgi Üniversitesi öğrencileri, ‘Santral Kız Öğrenci Yurdu’nda hayvanlara kötü muamele yapıldığını öne sürerek, ‘kaybolan’ 20 kedinin akıbetini sordu.

Daha önce kampüs içindeki köpekleri toplatma kararı ile gündeme gelen Bilgi Üniversitesi yine hayvanlara yönelik kötü muamele ile gündemde. Öğrenciler sosyal medya hesaplarından durumu duyurarak üniversite yönetiminden bir açıklama bekliyor. medyadan  ‘#HayvanDüşmanıSantralKızYurdu’ etiketiyle kampanya başlatan öğrenciler, yurt yönetiminin hayvanları yurttan attığını savundu.

bilgi-universitesinde-neler-oluyor20-kedi-kayip-hayvanlara-kotu-muamele-var

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 

Diken‘in haberine göre, Facebook hesabından açıklama yayınlayan Bilgi Kadın öğrenci kulübü, Biz Santral Kız Öğrenci Yurdu hayvanseverler kadınları olarak hayvan dostlarımıza yapılan kötü muameleden rahatsızız” dedi.

Yurt sahibi ve diğer görevlilerin yurda kendiliğinden giren hayvanları plastik kutulara koyarak yaşam alanlarından uzaklaştırdığını, tek çıkış kapısı yurda açılan açık alanda hayvanları aç ve susuz bıraktığını öne süren öğrenciler, kötü muamelelerle hayvanlara duygusal ve fiziksel şiddet uygulandığını kaydetti.

Bilgi Üniversitesi'nde Neler Oluyor? "20 Kedi Kayıp, Hayvanlara Kötü Muamele Var"

Açıklamada şöyle dendi:Bizler de hayvansever kadın öğrenciler olarak bu kötü muameleye tepki gösterdiğimizde çeşitli tehdit, taciz ve yıldırıcı davranışlara maruz kalıyoruz. Beslemekte olduğumuz 20 kedinin kendiliğinden (!) ortadan kaybolmasının ve 12 hayvan dostumuzun göz göre göre yaşam alanlarından uzaklaştırılmasının hesabını sorduğumuzda kaba alaycı ve aşağılayıcı bir üslupla karşılaştık. Yurt sahibi gecenin ikisinde doğum yapmakta olan bir kediyi yurttan atarak o saatte bizi ve hayvan dostumuzu mağdur durumda bıraktı. Kışın soğuktan korunmak için yurda giren hayvanları çıkartmamız için vakitsizce, gecenin bir saati, ders sırasında telefonlarımızdan defalarca taciz edildik.”

Yurt yönetiminin, ‘ailelere doğru olmayan kışkırtıcı bilgiler verdiğini ve bu yolla kadınların üzerinde duygusal baskı oluşturmayı amaçladığını iddia eden öğrenciler şu çağrıyı yaptı: Tüm bu yaşananları duyurmak ve hem biz kadınlar hem de hayvan dostlarımız üzerindeki bu sistematik şiddete dur demek için siz de sesimize ses katın.”

Bilgi Üniversitesi Yönetimi daha önce de kampüsteki köpekleri toplatılmasına yönelik bir karar alanmış ve öğrencilerin tepkisi ile karşılaşmıştı. Sevginin ve sayının temel taş olması gereken bir eğitim kurumunun hayvanlara yönelik kötü muameleyle gündeme gelmesi oldukça üzücü.

Bilgi’li Gençler ‘Köpeğime Dokunma’ Dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

relax stressed cat 758x426

Kediniz Stresli Hissediyor Olabilir Mi?

Aydında Yavru Kedi Lavabo Deliğine Sıkıştıöç

Aydın’da Yavru Kedi Lavabo Deliğine Sıkıştı