in

Bilecik’te 25 Köpek Esrarengiz Bir Şekilde Öldü

Bilecik’in Bozüyük ilçesine bağlı Dübekli köyünde son bir ayda yaklaşık 25 köpeğin henüz tespit edilemeyen esrarengiz bir hayvan tarafından öldürüldü.

Bilecik’te esrarengiz köpek ölümleri köylüleri korkutuyor. Köylüler bir bir öldürülen köpekleri için nöbet tutuyor.

 

Yaşanan esrarengiz olayla ilgili olarak açıklamalarda bulunan köy muhtarı Mustafa Yılmaz, “Köyümüzde bir aydır yaklaşık 25 tane köpek sırtlan olabileceğini düşündüğümüz hayvan tarafından öldürüldü. Küçük büyük fark etmiyor, bu yaratık sadece köpek yiyor. Köyde birçok küçükbaş ve büyükbaş hayvanımız olmasına rağmen bu hayvanlarımızda herhangi bir kayıp yaşamıyoruz. Küçükbaş hayvanlar gün içerisinde köyde başıboş dolaşıyor ama onlara herhangi bir saldırı gerçekleşmiyor.

bilecik te dehsete dusuren kopek olumleri 9252403

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bu hayvan akşamları köyümüzün içine kadar inerek, avludaki köpeklerimizi götürüyor. Kaçırdığı köpekleri köyün etrafında ormanlık alanda yiyor. Bağlı köpeklerimizin ise bağını kopartamaz ise bulunduğu yerde öldürerek kafasına kadar her yerini yiyor. Köpeklerin sadece kafatası, pati ve iskeleti kalıyor. Bu hayvan köpeklerin diğer bütün yerlerini yiyor. Bu kurt değil. Kurt olsa, koyun sürüsüne girer ve onları da alır diye düşünüyoruz. Bu yaratık sadece köpeklerimizi alıp götürüyor. Ama nasıl yapıyorsa bir boş bulunduğumuz zamanımızı buluyor ve köpeklerimizi alıp götürüyor.

Bilecik'te 25 Köpek Esrarengiz Bir Şekilde Öldü

Köpeklerin bu hayvandan kurtulması imkansız. Benim sırayla 3 tane köpeğimi alıp götürdü. Ormanda köpeklerimizin cesetlerini veya kemiklerini bulabiliyoruz. Köyümüze dadanan bu yaratık yüzünden köyde köpek kalmadı. Köylülerimiz yaşanan bu olaylardan dolayı tedirginlik yaşıyor. Bu konuda yetkililerden destek bekliyoruz” diyerek yaşadıkları olayı dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bodrumda Köpeğe Levye ile Saldıran Adama 3 Yıl Hapis İstendiöç

Bodrum’da Köpeğe Levye ile Saldıran Adama 3 Yıl Hapis İstendi

Gezi Parkının Köpeği Belediye Ekipleri Tarafından Geri Bırakıldıöç

Gezi Parkı’nın Köpeği Belediye Ekipleri Tarafından Geri Bırakıldı