in

Beyoğlu’nda Kediyi Vahşice Öldüren Şahsın Mahkemesi Bugün Görüldü

2 yıl önce Beyoğlu’nda bir kediyi önce sevip sonra yere vura vura öldüren B.C’nin davası bugün Çağlayan Adliyesi’nde görüldü. Davaya sanık katılmazken hayvan hakkı savunucuları davada hazır bulundu.

Beyoğlu Tomtom Mahallesi‘nde 2 Eylül 2017 günü bir şahıssokakta gördüğü kediyi önce sevip sonra vahşice öldürmüştü. Kediyi öldüren şahıs ardından cesedini çöp konteynerına  atmıştı. Sanık olaydan 7 ay sonra Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Büro Amirliği ekipleri tarafından İstiklal Caddesinde yakalanmıştı.

Beyoğlunda Kediyi Vahşice Öldüren Şahsın Mahkemesi Bugün Görüldüöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kedinin sahibi Veteriner Hekim Fatih Adalıgil ve İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi Başkanı Deniz Tavşancıl Kalafatoğlu kediyi öldüren B.C’den şikayetçi olmuştu. Davanın ilk mahkemesi bugün saat 09:00’da Çağlayan Adliyesi’ndeki İstanbul 16. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Sanık mahkemeye katılmazken, İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi Başkanı Deniz Tavşancıl Kalafatoğlu, İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi avukatları, Hayvan Hakları İzleme Komitesi – HAKİM Koordinatörü Burak Özgüner, Em/Pati platformu Başkanı Barış Şengün ve hayvan hakkı savunucuları davada hazır bulundu.

Bugün görülen davaya katılamayan müşteki Veteriner Hekim Fatih Adalıgil’in dinlenmesi için dava ileri bir tarihe ertelendi.

Davaya katılmayan sanık B.C’nin daha önce verdiği ifadede olayı hatırlamadığını ve kendisine cin musallat olduğunu söylemişti.

Beyoğlu’nda Kediyi Önce Sevip Sonra İşkence Ederek Öldüren Şahıs 7 Ay Sonra Yakalandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sınır Kapısında İki Karton Kutunun İçerisinden İlaçla Uyutulmuş 26 Papağan Bulunduöç

Sınır Kapısında, İki Karton Kutunun İçerisinden İlaçla Uyutulmuş 26 Papağan Bulundu

Üniversiteye Arı Araştırmaları için Yarım Milyon Dolar Bağışöç

Üniversiteye Arı Araştırmaları için Yarım Milyon Dolar Bağış