in

Beyoğlu Belediyesi Parka Fare Zehiri Döktü, Tarçın’ın Ölümüne Sebep Oldu

Beyoğlu Belediyesi’nin işgüzarlığı mahalle sakinlerinden Alp Esin’in köpeği ‘Tarçın’ın zehirlenmesiyle ortaya çıktı. Hiçbir uyarı yapılmadan zehir bırakılan park, insan ve hayvan sağlığını tehdit ediyor.

Beyoğlu Belediyesi Parka Fare Zehiri Döktü, Tarçın’ın Ölümüne Sebep Oldu

belediye1 Beyoğlu Belediyesi Parka Fare Zehiri Döktü, Tarçın’ın Ölümüne Sebep Oldu

Beyoğlu Belediyesi, Tarlabaşı Bulvarı’nda yer alan Kamer Hatun Cami’nin hemen yanında yer alan, mahalle sakinlerinin köpeklerini gezdirdikleri parka fare zehri dökmesine karşın herhangi bir uyarı koymadı. Köpeği zehirlenen Alp Esin, belediyenin zehir döktüğünü itiraf ettiğini söyledi, olaydan ne kadar sokak hayvanının etkilendiği ise henüz bilinmiyor.

Olay Alp Esin’in Twitter paylaşımları ile ortaya çıktı. 12 Ağustos Cuma akşamı köpeği Tarçın ile parkta gezen Esin, bir saat sonra hayvanın fenalaşması üzerine apar topar veterinere gitti.
Köpeğinin zehirlendiğini öğrenen Esin, ertesi gün Beyoğlu Belediyesi’ni arayarak ne tür zehir kullandıklarını öğrenmeye çalıştı. Telefona çıkan görevli, Belediye’nin parka lağım fareleri nedeniyle zehir bıraktığını kabul etti ve zehirde kullanılan etken maddeyi de söyledi. Bu bilgi üzerine Tarçın’ın tedavisi başlayabildi.

belediye2 Beyoğlu Belediyesi Parka Fare Zehiri Döktü, Tarçın’ın Ölümüne Sebep Oldu

Aradan altı gün geçmesine rağmen köpek halen ayağa kalkamazken, Esin olayı sosyal medyada gündeme taşıdı.

Esin, belediyenin etken maddesi ‘brometalin’ olan, tehlikeli ve panzehri olmayan bir zehir kullandığını itiraf ettiğini, ancak etrafa konuyla ilgili bir bilgilendirme tabelası asılmadığını söyledi. Esin ayrıca parkın sadece hayvanların değil etraftaki insanların da uğrak yeri olduğunu, hatta parkta uyuyanlar olduğunu da ifade etti.

Tarçın zehirlendikten 1 hafta sonra klinikte müdahale edilmesine rağmen yaşamını yitirdi. Parka bırakılan zehirden ne kadar sokak hayvanının etkilendiği ve can verdiği ise bilinmiyor.

Kaynak: Bianet

Beyoğlu Belediyesi Parka Fare Zehiri Döktü, Tarçın’ın Ölümüne Sebep Oldu

Mahkumdan Önce Kuşu Tahliye Oldu

Beyoğlu Belediyesi Parka Fare Zehiri Döktü, Tarçın’ın Ölümüne Sebep Oldu

1960’lardan İlginç Hayvan Fotoğrafları