in

Beykoz’da Hayvanlar Ölüyor: “Mahallede Ne Kuş, Ne Köpek, Ne de Kedi Kaldı”

Beykoz Dereseki Mahallesi’nde üç gün önce sebebi bilinmeyen bir şekilde başlayan hayvan ölümleri gün geçtikçe devam ediyor.

Dereseki Mahallesi Fener Caddesi‘ndeki önünde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tabelası bulunan bir çocuk parkında kuş ve köpeklerin ölmesi vatandaşların dikkatini çekti.

Beykoz'da Hayvanlar Ölüyor: "Mahallede Ne Kuş, Ne Köpek, Ne de Kedi Kaldı"

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Vatandaşlar parkın etrafında bulunan hayvan yemlerinde zehir olabileceği iddiasında bulunurken iki gündür çevrede hiç köpek kalmadığını ve kuş seslerinin tamamen kaybolduğu ifade edildi. Bazı hayvanların ölüleri parkın yan tarafında bulunan dereye atıldığı yine vatandaşlar tarafından iddia edildi.

Beykoz'da Hayvanlar Ölüyor: "Mahallede Ne Kuş, Ne Köpek, Ne de Kedi Kaldı"

Konuyla ilgili Dost Beykoz muhabirine değerlendirmelerde bulunan mahalle sakinlerinden Mahmut Uçar, “Bu sabah bir köpek ölüsüyle daha karşılaştık. Ben hemen bu içinde bulunduğumuz çocuk parkının karşısındaki evde oturuyorum. Bu parkı ve buraya gelen hayvanları takip ediyorduk, besliyorduk. Yaklaşık 3-4 gündür bu alanda ciddi anlamda bir katliam söz konusu oldu” dedi.

Beykoz'da Hayvanlar Ölüyor: "Mahallede Ne Kuş, Ne Köpek, Ne de Kedi Kaldı"

Hayvan ölümleri başladıktan sonra etrafta kuş seslerinin kesildiği, kendilerinin mamalarla beslediği köpek ve kedilerin bir kısmının öldüğünü, bir kısmının da artık bölgeye gelmediğini söyleyen mahalle sakini Uçar, Şu anda etrafta ne kuş, ne köpek, ne de kedi hiçbir şey kalmadı. Her yer kuş, kedi ve köpek ölüsünden geçilmiyor. Sabahtan itibaren nasıl olduğuna dair araştırmalar yapıyoruz. Burada mama olduğunu iddia ettiğimiz bir şeyler var. Etraftaki çocukların söylediğine göre kabın içerisinde olan mamalardan kaynaklanıyor. Şu anda kendi beslediğimiz köpeklerin hiçbiri yok. Hepsi öldürüldü” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Dost Beykoz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cataracts cat eyes 1 758x426

Kedilerde Katarakt Hastalığı ve Nedenleri

Yaşadığı Parktan Kaçırılan Aresin Bulunması için Semt Sakinleri 2 Bin Lira Ödül Koyduöç

Yaşadığı Parktan Kaçırılan Ares’in Bulunması için Semt Sakinleri 2 Bin Lira Ödül Koydu