in

Beykoz’da 70 Metrelik Kuyuda 10 Gündür Süren Ölüm Kalım Mücadelesi… Düşen Bir İnsan Olsaydı Bu Kadar Sürer miydi!

İstanbul Beykoz’da 70 metrelik su kuyusuna düşen köpeğin 7 gündür kurtarılması için hayvanseverler, itfaiye ekipleri ve AFAD seferber oldu.

Beykoz Dereseki Mahallesi’nde sondaj için açılan yaklaşık 30 santimetre çapında 70 metre derinliğindeki kuyuya 10 gün önce düşen yavru köpeğin farkedilmesi ile 7 gündür devam eden çalışmalarda, yavru köpeğin kurtarılması için hayvanseverler, itfaiye ve AFAD ekipleri seferber oldu.

589eed9ec03c0e1ebc813670

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvanseverler, İtfaiye ekipleri ve AFAD, bir insanın giremeyeceği genişlikte olan derin kuyudaki yavru köpeği kurtarmak için bütün yolları deniyor.

YAVRU KÖPEK KAMERADA

İtfaiye ekipleri ve AFAD ellerindeki teknik imkanlarla kuyuya teleskobik kameraları salarak yavru köpeğin yerini tespit etti. Ekipler yavru köpeğe su ve yiyecek verildi. Kuyunun ağız genişliğinin çok dar olması nedeniyle henüz bir sonuç alınamayan çalışmalarda yavrunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

“ÇUKURA DÜŞEN BİR İNSAN OLSAYDI BU KADAR SÜRER MİYDİ!”

Kurtarma çalışmalarının başından beri olay yerinde bulunan Hayvan Hakları Konfederasyonu İstanbul Koordinatörü Barış Şengün, “Yaklaşık 10 gün önce bu hayvanın artezyen kuyusuna düştüğünü biliyoruz. 7 gündür hayvanseverler olarak buradayız, gönüllüler geliyor. Kameradan izlediğimiz duruma göre hayvanın durumu iyi, artezyen kuyusuna sürekli olarak mama ve su indiriyoruz. 30 santim eninde ve 70 metre derinliğinde olan çukura insanın girmesi imkansız, bir türlü çıkaramıyoruz. Farklı yönetmler deniyoruz ama çok zorlu bir süreç. Umarım sağlıklı bir şekilde çıkaracağız hayvanı.” diye konuştu.

Barış Şengün, “7 gündür verdiğimiz müdalede henüz bir sonuç elde edemedik, kuyuya düşen bir insan olsaydı kurtarılması için bu kadar beklenir miydi” açıklamasında bulunarak yapılan İNSAN-HAYVAN ayrımına sitem etti.

Barış Şengün’ün twitter hesabından da paylaştığı bilgilerde…

Haykonfed’in de sosyal medya hesaplarından geçtiği bilgilerde AFAD’ın denediği farklı yöntemler henüz bir sonuç vermedi. AFAD birim amiri ve İTFAİYE bölge amiri’nin olay yerine giderek verdikleri bilgide “İSKİ ile görüşülecek ve sondaj yapmayı da masaya yatırılacak” denildi.


Yaklaşık 10 gündür 70 metrelik sondaj kuyusunda mahsur kalan yavru köpeğin kurtarılmamasının nedeni ekipman ve deneyim yetersizligi mi, yoksa bir hayvan oldugu için hayatının bir değerinin olmaması mı? Ya o kuyuya düşen bir çocuk olsaydi!!! Yine ekipmanlarımız yetersiz denilip ölüme mi terkedilecekti… Her can değerlidir ve yaşamak için bu kadar mücadele ederken o yavru köpek ölüme terkedilemez. Yetkili tüm kurum ve kuruluşlar, bir araya gelip bu canı o kuyudan çıkarmak icin ciddiyetle calışmalısınız.

Bir sözümüzde hayvansever ve hayvan hakkı savunucularına. AKUT ve AFAD, “KAMUOYU OLUŞTURUN” diyor. Bu mesajı doğru okuyup, bu canın hayatı için güçlerinizi birleştirin ve sistemi çalıştırmak için kamuoyu oluşturun. Bir canı bulunduğu ölüm çukurundan kurtarmak için daha ne kadar bekleyeceğiz.

KİŞİSEL KAVGALARINIZA SON VERİP, ÖLÜM KALIP SAVAŞI VEREN BİR CAN İÇİN BİRARAYA GELEMİYORSANIZ, İÇİNİZDEKİ HAYVAN SEVGİSİNİ VE HAYVAN HAKLARINI SAVUNUCULUĞUNU SORGULAYIN!


Kurtarma çalışmalarıyla ilgili bir önceki haberimiz…

70 Metrelik Kuyuda Mahsur Kalan Yavru Köpeği Kurtarma Mücadelesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

irfandegirmenci

Masum Canların Hayırsever Dostu Ünlü Televizyoncu İrfan Değirmenci

japon2onn

Japon Havayolları’ndan Köpek Dostu Uçuş Hizmeti