in

Beti Öldü, Kendisine Sopayla Vuran Komşusunun Davası Devam Ediyor

Yeşilköy’de oturan Jeorjeta K., yaklaşık 2 yıl önce görme ve duyma problemi olan köpeğine elindeki ucu çivili sopa ile vuran komşusu Nergiz A.’yla kavga etti. Olay adliyeye intikal etti ve Jeorjeta’nın 3,5 yıla kadar, Nergiz A.’nın ise 1,5 yıla kadar yargılanması talebiyle dava açıldı.

İstanbul Yeşilköy’de oturan Jeorjeta K. ile apartman komşusu Nergiz A.’nın arasında; görme ve duyma problemi olan köpeğe, ucu çivili sopa ile vurulması sonucu tartışma çıktı. Olayın ardından iki komşuda birbirinden şikayetçi oldu. Jeorjeta’nın 2,5 yıla kadar, Nergiz A.’nın ise 1,5 yıla kadar yargılanması talebiyle dava açıldı. Nergiç A. şikayetçi olmadığını söyledi ancak Jeorjeta şikayetinden vazgeçmedi. Bu sırada dava devam ederken Beti isimli Pekinez cinsi köpek kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Yeşilköy köpek öç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede olay şöyle aktarıldı; 23 Ağustos 2016’da bahçede branda düzenleyen Nergiz A. yanına gelen köpeğe elindeki sopayla vurdu. Köpeğine şiddeti engellemeye çalışırken Jeorjeta’da aynı sopa ile kadına vurdu. İki kadının sopalı kavgasında iki de çeşitli yerlerinden yaralandı.Nergiz A. hakkında ”basit yaralama” suçundan 6 aydan 1,5 yıla kadar hapsi istenirken , Jeorjeta K. içinse ”basit yaralama” suçundan 6 aydan 1,5 yıla kadar ”tehdit” suçundan ise 6 aydan 2 yıla kadar hapsi istenerek dava açıldı.

Bakırköy 32. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Jeorjeta K. ve Nergiz A. katıldı. Jeorjeta K. köpeğinin yaşlı ve görme, duyma sorunları yaşadığını söyleyerek savunmasına başladı.

“Bütün Gün Kedilere Vurdu”

Jeorjeta ” Nergis hanım da bir başka komşu ile bahçedeydi, branda onarıyorlardı, bütün gün orada bulunan kedilere sopa ile sürekli vurup eziyet ettiği için ben köpeğimin onların yanına gitmemesine dikkat etmeye çalıştım. Ancak bir ara nasıl olduysa köpek onların yanına gitmiş. Gidip almaya çalışırken sopa ile köpeğe vurmaya başladığını gördüm. Ben de buna engel olmak için sopayı elinden almaya çalıştım. Bu kez o sopa ile hınçla bana vurdu. Aramızda hiç bir konuşma geçmedi. Ben hiç bir şekilde ona vurmadım, sadece sopayı elinden almaya çalıştım. Onda da başarılı olamadım, şikayetçiyim” dedi

“Hadi Git Dedim İteledim Vurmadım”

Üst komşu Nergiz A. ise savunmasında elindeki sopa değil fırça sapı olduğunu belirterek olay anını şöyle aktardı:” Arkadaşımla sarkan çiçekleri elimdeki sapla toparlayıp çitin arasına yerleştiriyorduk, Bu sırada köpek yanımıza gelince fırça sapının ucu ile ‘hadi git’ diyerek iteledim, vurduğum doğru değildir. Köpeğin bir suçu yok niye vurayım? Vursam zaten ölürdü. Küçük bir şeydi bunun üzerine bir hışım ile benim üzerime geldi. Sopayı benim elimden çekmeye çalıştı, ben de bana vurmasın diye vermedim. Çekiştirdik, ben bırakınca onun omzuna değdi. Fırça sapının üzerindeki çivi de benim elimi yaraladı. Ayrıca köpek bütün gün bahçede geziyor, kör olsa öyle gezebilir mi? bu da doğru değildir. Şikayetçi değilim” Duruşma eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe ertelendi.

Kaynak: Sözcü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaleiçinde Kurulan Kedi Evleri Kaldırılıyoröçççç

Kaleiçi’nde Kurulan Kedi Evleri Kaldırılıyor

Medya Tarafından Canavar İlan Edilip Polis Kurşunuyla Ölen Köpe Paşaöç

Medya Tarafından Canavar İlan Edilip Polis Kurşunuyla Ölen Köpek: Paşa