in

Beslediği Yüzlerce Hayvan Yolunu Gözlüyordu…Kansere Yenik Düştü

Tokat’ta pankreas kanserine yakalanan hayvansever Davut Köksal Eker’in hayatını kaybetmesi sonucu beslediği 100’ün üzerinde köpek sahipsiz kaldı.

Yeniyurt Mahallesi’nde babasından kalan arazisini adete barınağa çeviren Davut Köksal Eker (58), çevresini çitlerle çevirdiği alanda sokak köpeklerine 30 yıldır bakıyordu.Davut Eker ile sizleri 4 yıl önce tanıştırmıştık.

Tokatlı Davut ve Kocaman Ailesi

Yaklaşık 3 ay önce pankreas kanseri olduğu tespit edilen Eker, İstanbul’da kemoterapi tedavisi gördü. Tedavisi Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde devam eden Eker, hafta sonu kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Eker hastanede tedavi görürken baktığı canlara öğretim görevlisi çift sahip çıkmıştı.

Hastaneye Yatan Hayvanseverin Baktığı 100’ün Üzerinde Köpek Bu Çifte Emanet

Eker’in hastane morgundan alınan cenazesi Ali Paşa Camii’ne getirildi. Cami avlusunda Eker’in tabutu başında hayvanseverler gözyaşı döktü. Öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazı sonrasında Eker’in cenazesi Erenler mezarlığında topağa verildi.

Beslediği Yüzlerce Hayvan Yolunu Gözlüyordu...Kansere Yenik Düştü1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Köpeklerin sahiplendirilmesi düşünülüyor

Ahmet Duran Eker, kuzeni olan hayvanseverin bahçesinde beslediği hayvanların yanı sıra mahallesinde de çok sayıda kediye baktığını belirterek, “Amcamın oğlunun baktığı köpekler bundan sonra herhalde isteyenlere sahiplendirilecek. Çünkü köpeklerin bulunduğu arazinin tamamı bize ait değil. Diğer hissedarlar da razı olmuyorlar” dedi.

Beslediği Yüzlerce Hayvan Yolunu Gözlüyordu...Kansere Yenik Düştü2
Hayvansever Leyla Çetin Ünlü ise Eker’in hayatını sokak köpeklerine adadığını ifade ederek, “Bundan sonrası için bilinmezlik yaşıyoruz. Vali beyden umutluyuz bize verdiği sözler var. Belediyeden, yeni çıkacak kanundan umutluyuz. İnşallah güzel şeyler olur. Şimdiye kadar görmediğimiz devlet desteğini görmek istiyoruz. Bu saatten sonra hayvanların perişan olup dağıtılması bizleri üzer” diye konuştu.

Beslediği Yüzlerce Hayvan Yolunu Gözlüyordu...Kansere Yenik Düştü4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadınlar Futbol Maçının Sevimli Misafiriöç

Kadınlar Futbol Maçının Sevimli Misafiri

Sokak Hayvanlarının Kulübelerini Kaldıran Belediyeyi Protesto Etmek için Açlık Grevine Başladı öç

Sokak Hayvanlarının Kulübelerini Kaldıran Belediyeyi Protesto Etmek için Açlık Grevine Başladı