in

Beş Yıldır Beslediği ‘Kınalı Kuzu’yu ‘Demokrasi’ye ‘Kurban’ Etti!

Taksim’de uzun süredir vatandaşların ilgi odağı olan kınalı kuzu, ‘sahibi’ Lokman Kürşat tarafından, darbe girişiminin atlatılması nedeniyle kesilerek ‘kurban’ edildi.

kınalıkuzu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Türkiye’deki ‘hayvan sevgisi’ bazı durumlarda patolojik hallere dönüşebiliyor. Karşılaştığımız haberler, bize Oscar Wilde’ın “Herkes öldürür sevdiğini” dizelerini hatırlatıyor. 5 yıl boyunca yanından ayırmadığı kuzusunu bir insan ne için öldürebilir ki? Öldüren bir ‘sevgi’ biçimi ‘insandan insana’, ‘insandan hayvana’ farklı biçimlerde ‘can almaya’ devam ediyor.

Taksim’de her yere beraber gittiği kınalı kuzusu ile haber bültenlerine konu olan Lokman Kürşat, evlatlarından ayırt etmediğini iddia ettiği kuzusunu Taksim Meydanı’nda kurban etti. Taksim Meydanı’na getirilen ‘kınalı kuzu’, tekbir sesleri arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile Genelkurmay Başkanı Hulisi Akar için ‘sahibi’ Lokman Kürşat tarafından kesilerek kurban edildi.

Lokman Kürşat “Kınalı kuzum çok iyi dostumdu. 4 çocuğum var. 5. evladım kınalı kuzumdu. 5 yıldan beri hep yollarda beraberdik. Nereye gidiyorsam benimle beraberdi. İlk darbe olduğu zaman ben havaalanındaydım. Bu darbeyi az zararla atlatırsak Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Genelkurmay Başkanımız zor durumdaydılar. Onlar sağ, sağlim kurtulur ve bu darbe girişimini atlatırsak kınalı kuzuyu kurban edeceğim dedim. Kınalı kuzuyu kurban edip şehitlerimize de armağan ettim” dedi.

Başbakan Olduğu Dönemde Erdoğan Ne Demişti?

Recep Tayyip Erdoğan, başbakanlığı döneminde 27 Ocak 2009 tarihindeki konuşmasında, Gaziantep’te partisinin bir açılışında kurban kesilmesi olayına da değinerek kendisinin açılışlarda kurban kesilmesine izin vermediğini belirtip, birileri kesmeye kalkıştığında da ‘gidin hayır kurumuna bağışlayın’ dediğini söylemişti.

durmakyok

Erdoğan, o dönem Radikal’in manşetine taşınan haberi de eleştirerek konuşmasında şunları söylemişti:
”O gün orada kesilmiş ve arkada, ‘durmak yok hizmete devam’ pankartı.’ Gazetede ise devasa, tam sayfa fotoğraf, yer adeta kan gölü halinde, ‘durmak yok, kesmeye devam’ başlığı atılmış. Bu şimdi bir art niyeti göstermiyor mu? Bunun neresinde Allah aşkına, doğru dürüst bir hareket söz konusu. Burada art niyet yok da nerede art niyet var? Acaba AK Parti’ye nereden bir kulp takabiliriz… Bugüne kadar, hangi siyasi hareketin kurban kesiminde bu başlığı atmış? Bunlar bunu hala yapıyorlar. Ama bu başbakan böyle bir şey yapmıyor. Orada vatandaşlar gelmişler, kesmişler. Ben yaptıkları işi tasvip etmiyorum, keşke bunu bir hayır kurumunda yapsaydılar. O ayrı. Ama atılan başlık ve tam sayfa bunu oraya vermek çok çirkin. Biz, durmak yok hizmete devam diyoruz. Size ve onlara rağmen diyoruz bunu. Onların bu yalanı, bizi durdurmayacak. Onlar da diyor ki ‘durmak yok yalana devam.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan yurt dısı

Alanya’dan Birçok Ülkeye Hayvan Dostlarımız Sahiplendiriliyor

one cıkan suluboya kedi 8

Suluboya ile Resmedilen Kediler