in

Berg A.Ş’den Nero’nun ölüm Haberiyle İlgili Düzeltme

AJANIMO” adlı haber portalında yayınlanan “https://ajanimo.com/neroyu-olduren-alp-erkin-serbest-birakildi-hayvan-hakki-savunuculari-eylem-yapti” URL kodlu linkte yer alan haber ve yazısında Berg A.Ş. isim ve unvanı haksız ve hukuksuz bir şekilde kullanılmıştır.

Şöyle ki;

Ayrı bir tüzelkişiliği bulunan Berg A.Ş. isminin haberlerde bulunması ise bahsi geçen şirketin haklarına saldırı teşkil etmektedir. Ayrı bir tüzelkişiliği haiz Berg A.Ş.’nin kişilik haklarına saldıran bu yayın hem gayrihukuki hem de basın-yayın etiği açısından sakıncalıdır. Bahsi geçen olayın şirket kişiliği ile alakası bulunmamasına rağmen isminin geçirilmesi hukuka aykırıdır ve gereğinin yapılarak bu ismin haber ve yazı dahilinden çıkarılması talep olunur.

Yayıncılık ilkeleri ışığında sorumlu ve tarafsız yayıncılık yaparak haberin; öncelikle saldırgan ve tasmasız bir köpeğin bir kadına saldırması, eşini ve çocuğunu koruma hissiyatıyla hareket ederek saldırıyı bertaraf etmeye çalışan bir kocayı ve ölen bir köpeği betimlemesi ve olayı doğru şekilde vermesi gereken basın yayın organının adeta ‘köpeğin insanı ısırmasının haber değeri yoktur ama insanın hayvanı ısırması büyük haberdir’ mottosuyla hareket etmesi kabul edilemez.

Bahsi geçen haber ve yazıların, yine bahsi geçen şekilde -tüzelkişi bilgilerinin ve unvanının silinmesi suretiyle- değiştirilmesi ve yayın etiğine uygun hale getirilmesi talep olunur. Bu haklı işlemin yapılmaması halinde tüm hukuki süreçlerin işletileceği ilgililere bildirilir.        

                                                                                                                         Berg A.Ş. VekiliAv. Mustafa Kılıç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tavas Kurbagasinin Yayilis Gosterdigi Bolge Koruma Altina Alindi oc

Tavas Kurbağasının Yayılış Gösterdiği Bölge Koruma Altına Alındı

1 11

Her Yerde Kedi Görmeye Başlayan İnsanlar Tarafından Çekilen 20 Fotoğraf