in

Beren Saat, Palm Yağı Endüstrisi Tehdidi Altındaki Orangutanların Sesi Oldu

Oyuncu Beren Saat Grenpeace tarafından palm yağı endüstrisine karşı yürütülen kampanyaya destek verdi.

Oyuncu Beren Saat çevreci sivil toplum kuruluşu Greenpeace’e reklam filminde seslendirme yaparak destek verdi.  Saat, palm yağı endüstrisi tehdidi altındaki orangutanların sesini duyurmak için çekilen video da odasına orangutan giren küçük bir kızı seslendirdi.

Odama bir orangutan girmiş

"Odama bir orangutan girmiş." Beren Saat, yeni videomuzda palm yağı endüstrisi tehdidi altındaki orangutanların sesi oldu! Sen de palm yağı endüstrisine karşı mücadeleye katıl>> http://act.gp/2w57qbv

Greenpeace Akdeniz – Türkiye paylaştı: 13 Ağustos 2018 Pazartesi

 

Detek kapsamında bugün Greenpeace destekçilerine  Beren Saat’ten bir mail geldi. Mail, firmlara tarafından kullanılan palm yağı için talan edilen ormanlar ve bu ormanlarda yaşayan hayvanların korunmasıyla ilgili.

Beren Saat Palm Yağı Endüstrisi Tehdidi Altındaki Orangutanların Sesi Oldu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Beren Saat tarafından gönderilen mail şöyle:

Ben, Beren Saat. Beni oynadığım filmlerden veya dizilerden tanıyor olabilirsin ama ben bugün sana bir Greenpeace destekçisi olarak yazıyorum, tıpkı senin gibi.

Uzun yıllardır yağmur ormanlarının geleceğini koruma yolunda önemli adımlar atılıyor. Her ne kadar bu başarılar beni sevindirse de üzerlerine düşeni yerine getirmeyen şirketler yüzünden yuvaları tehdit altında olan orangutanları düşündükçe çok üzülüyorum. Palm yağı, bugün market raflarındaki ürünlerin yarısından fazlasının içeriğinde bulunuyor. Şirketler kullandıkları palm yağını yetiştirmek için yağmur ormanlarını yok etmeyi 2020 yılında bırakacaklarına söz vermişlerdi.

Bu da demek oluyor ki sözlerini yerine getirmelerini sağlamak için tam 500 günümüz kaldı.

Bu nedenle küçük bir kız çocuğu ve onun yavru orangutan arkadaşının hikayesini anlatan bu etkileyici animasyon filmini Greenpeace için seslendirdim. Umarım bu film daha çok insanı bu önemli konudan haberdar eder ve orangutanların evi olan Endonezya’daki yağmur ormanlarının palm yağı için yok edilmesine karşı harekete geçirir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van Gölü Kıyısında Onlarca Martı Açlıktan Öldüöç

Van Gölü Kıyısında Onlarca Martı Açlıktan Öldü

Atatürk Havalimanı’nda Polis Minibüsüne Sıkışan Kedi Kurtarılamadıöç

Atatürk Havalimanı’nda Polis Minibüsüne Sıkışan Kedi Kurtarılamadı