in

“Ben Safkan Kurdum, Uçmaya Çalışanlarla İşimiz Yok”

Bursa’da şizofren hastası bir genç ilaçlarını almayınca krize girdi ve ailesini rehin aldı. Şikayet üzerine gelen polise “Ben safkan kurdum, biz toprağa bağlıyız, uçmaya çalışanlarla işimiz yok” dedi.

bursa2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bursa’da 31 yaşındaki şizofreni hastası genç, annesini, anneannesini ve nişanlısını rehin aldı. Elinde bıçak ve muşta ile 3 kişiyi evde tutan genç, operasyon yapan polis ekipleri tarafından biber gazı kullanılarak etkisiz hale getirildi. 45 dakika süren rehine pazarlığında polis ekiplerine şart koşan gencin, rehineleri serbest bırakma karşılığında sardalya ve tavuk ciğeri istemesi şaşkınlık yarattı.

bursa1

Olay, merkez Osmangazi ilçesi Gazcılar Sakarya Mahallesi Hatip Sokakta meydana geldi. İddiaya göre 4 yıldır tedavi gören şizofreni hastası İ.D. (31) ilaçlarını içmeyince krize girdi. Evin içerisinde kendisiyle birlikte bulunan annesi, anneannesi ve nişanlısını bıçak tehdidi ile rehin alan İ.D., dışarıya kimseyi bırakmadı. Cama çıkıp içeride bulunanları öldüreceğini söyleyen İ.D.’nin rahatsızlığını bilen komşuları polisi arayarak haber verdi.

bursa3

“Ben Safkan Kurdum, Öğlenleri Uyuyorum, Rahatsız Etmeyin!”

Olay yerine gelen çok sayıda polis ekibi 3 kişinin rehin tutulduğu dairenin karşısındaki bir evin balkonuna çıkıp İ.D. ile konuşmaya çalıştı. Elinde bıçak ve muşta ile cama çıkan İ.D., polis ekiplerine, “Ben gerçek, safkan kurdum, buraya ancak kurtlar girebilir, biz toprağa bağlıyız. Soyumuz topraktan geliyor, uçmaya çalışanlarla işimiz yok, çekilin gidin. Öğlenleri uyuyorum, rahatsız etmeyin” diyerek içeriye girdi.

bursa4

45 dakika süren rehine krizinde polis ve İ.D. arasında ilginç diyaloglar da yaşandı. Rehineleri serbest bırakmak için şart koşan İ.D.’nin rehinelere karşılık sardalya ve tavuk ciğer istemesi herkesi şaşırtıp tebessüm ettirdi. Polisle anlaşamayan İ.D. içeri girdiğinde çığlıklar gelince polis eve biber gazıyla operasyon yaptı. Uzun namlulu silahlarla evin önünde bekleyen polis ekipleri daire kapısını rehinelerden birinin açmasıyla içeriye girdi. O sırada camdan diğer polislerle konuşan İ.D. etkisiz hale getirilip dışarıya çıkarıldı.

Ambulansa ‘Uluyarak’ Bindirildi

İç çamaşırlarıyla gözaltına alınan İ.D., dışarıya çıktığında da polis ekiplerine direndi. Gözlerinin yandığını belirten Deniz yere yatıp önce su istedi. Polis ekiplerinin suyla yüzünü yıkamasının ardından polis otosuna bindirilmek istenen İ.D. bu sefer de “ambulans gelsin ölüyorum” diyerek tekrar yere yattı. Olay yerine gelen 112 ambulansının sirenlerini çalmasını isteyen genç, kurt gibi uluyarak ambulansa bindirildi. Olayın ardından kurtarılan 3 rehine de ifade vermek üzere polis merkezine götürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cookieparrot1

Dünyanın En Yaşlı Papağanı ‘Cookie’ Öldü

geyik1

Norveç’te Yüzlerce Ren Geyiği Yıldırım Çarpması Sonucu Öldü